Meclis yarın açılıyor...

TBMM, yeni yasama yılına yarın başlıyor. Meclis'te ilk tören saat 13.00'te Atatürk Anıtı'nda yapılacak. Genel Kurul saat 14.00'te toplanacak. AK Parti Düzce Milletvekilleri Ayşe Keşir ve Ercan Özütürk ile CHP milletvekili Talih Özcan’ın da hazır bulunacağı İlk oturumda  Cumhurbaşkanı Erdoğan, meclis kürsüsünden gündemi ele alacak.

Meclis yarın açılıyor...
30.09.2023 - 09:46
Haber Merkezi
113

Türkiye Büyük Millet Meclisi, yeni yasama yılına artık hazır. Yarın açılacak olan meclisi bu dönem 14 siyasi parti temsil ediliyor. 28'inci dönem 2'nci yasama yılında mecliste altı siyasi parti grubu olacak.

ERDOĞAN'DAN MESAJLAR

CNN Türk'te yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis kürsüsünden önemli mesajlar verecek, kapsamlı bir konuşma gerçekleştirecek. Siyasi partilerin liderleri de Meclis Genel Kurulu açılışına katılacak.

ELE ALINACAK KONULAR BELLİ OLDU

Birçok bakanlık talep ettiği düzenlemeler için çalışmalarını tamamladı. Bakanlıkların taleplerini içeren torba teklif de Meclis gündemine gelecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı, günübirlik kiralamaya yeni düzenleme getirecek. Üç aşamalı denetim sistemi ve ek güvenlik tedbirleri hayata geçirilecek.

YENİ ANAYASA İÇİN HAREKETE GEÇİLECEK

Sivil anayasa için de harekete geçiliyor. Meclis'te AK Parti bünyesinde oluşturulacak anayasa hazırlık komisyonu, yeni yasama yılında çalışmalarına başlayacak. Yeni anayasa çalışmalarında uygulanacak yöntem, izlenecek yol ve takvime ilişkin alternatifler ele alınacak. Komisyonun muhalefetle görüşmeler yapması da gündemde.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız