Bakan Akar'dan 'Asker kışladan geç çıktı' iddialarına yanıt

Milli Savunma Bakanı Akar, 6 Şubat depreminin ardından ortaya çıkan 'Asker kışladan geç çıktı' iddialarına bir kez daha yanıt verdi. Akar ''Doğal Afet Arama-Kurtarma timlerimizi saat 04.30'da seferber ettik. Uçaklarımızı seferber ettik, gemilerimizi seferber ettik. Mehmetçiğin geç çıkması asla söz konusu olmadığı gibi geri çağrılması kesinlikle söz konusu değil. Böyle bir şey düşünülemez." dedi.

Bakan Akar'dan  'Asker kışladan geç çıktı' iddialarına yanıt
12.03.2023 - 12:47
Haber Merkezi
94

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 6 Şubat depremi hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Akar yaptığı açıklamada, "Doğal Afet Arama-Kurtarma timlerimizi saat 04.30'da seferber ettik. Uçaklarımızı seferber ettik, gemilerimizi seferber ettik." dedi.

DEPREM BÖLGESİNDE İLK MÜDAHALE
Bakan Akar'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Mehmetçiğin geç çıkması asla söz konusu olmadığı gibi geri çağrılması kesinlikle söz konusu değil. Böyle bir şey düşünülemez. 2. Zırhlı Tugayımız Maraş'ta, 39. Mekanize Tugayımız İskenderun'da süratle, emir beklemeksizin arama kurtarma çalışmalarına müdahil oldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Bakanlık bünyesinde, arama kurtarma, depremle mücadele ile alakalı kimler varsa ilk andan itibaren seferber ettik.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız