Çandır skandalıyla gündem olmuştu...

Çadırlardaki logo skandalıyla gündeme gelmişti: Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür görevden alındı

Çandır skandalıyla gündem olmuştu...
12.03.2023 - 12:35
Haber Merkezi
269

Deprem bölgesinden satın alınan çadırların, üzerine logo basılmak üzere Bursa'ya getirildiği, daha sonra afet bölgesine gönderildiği iddiasının ardından Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür görevinden alındı.

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından, Bursa’daki okullarda üretildiği söylenen çadırların Gaziantep’ten satın alınarak Bursa’ya üzerine MEB logosu basılması için getirildiği ve sonra deprem bölgesine gönderildiği iddiaları gündem olmuştu.

MEB'DEN 'İDDİALAR ASILSIZ' AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) iddiayla ilgili yapılan açıklamada, konunun incelenmesi için müfettiş görevlendirildiği ve soruşturma başlatıldığı duyurulmuştu. Açıklamada "Bursa'da soruşturma için görevlendirilen müfettişlerimizin yaptığı tahkikatta söz konusu iddiaların asılsız olduğu tespit edilmiştir" denmişti.

KARAR RESMİ GAZETE'DE

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Atama Kararlarında Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür'ün görevine son verildiği açıklandı. Karar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlandı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız