155 yıllık Kızılay ne hale geldi... Çadır satıldığından haberi yokmuş...

Kızılay'ın, Haluk Levent'in kurucusu olduğu Ahbap'a çadır satması tepkilere neden olmuştu. Kızılay'ın çadır sattığını "İşbirliği ahlaki, akılcı ve yasaldır" diyerek doğrulayan Kızılay Başkanı Kerem Kınık'tan yeni bir açıklama daha geldi. Kınık, "2050 çadırın AHBAP'a satıldığından haberim yoktu, öğrenince arkadaşları eleştirdim" dedi.

155 yıllık Kızılay ne hale geldi... Çadır satıldığından haberi yokmuş...
27.02.2023 - 22:47
Haber Merkezi
519

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından barınma sorunu yaşanırken ve illerden çadır gönderilmesi için taleplerin arttığı bu günlerde Kızılay'ın, Haluk Levent'in kurucusu olduğu AHBAP Derneği'ne 46 milyon liraya çadır satması tepkilere neden olmuştu. Tepkilerin ardından açıklama yapan Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Ahbap Derneği'ne çadır satışı yapıldığını doğrulayarak "Ahbap Derneği ve Türk Kızılay işbirliği ahlaki, akılcı ve yasaldır. Aksini iddia eden ise ya meseleyi anlamamış ya da kötü niyetlidir" ifadelerini kullanmıştı.

"HABERİM YOKTU, ÖĞRENİNCE ELEŞTİRDİM"

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın programında canlı yayına katılan Kınık, tartışmaların ardından yaptığı açıklamada Kızılay'ın Ahbap'a çadır satmasıyla ilgili, "2050 çadırın AHBAP'a satıldığından haberim yoktu, öğrenince arkadaşları eleştirdim" diye konuştu.

"BAKARIZ, ONA DA BAKARIZ"

Depremzedelerin kullanımı için üretilen çadırların AHBAP'a satışının ortaya çıkmasının ardından eleştirilerin hedefi olan Kınık, Ahmet Hakan'a, çadırların AFAD'a verileceğini söyledi.

Çadırların AFAD'a ücretsiz verileceğini söyleyen Kınık'a Ahmet Hakan, "Diyorsunuz ki AFAD'a parayla vermeyecektik, AHBAP'a parayla verdiniz. O zaman AHBAP'ın parasını iade edin iş bitsin sorun çözülsün" dedi. Kınık yanıt olarak, "Bakarız, ona da bakarız" ifadesini kullandı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız