AHBAP'a çadır satan Kızılay Başkanı: Büyütülecek bir hadise değil

Haluk Levent'in kurucusu olduğu AHBAP'a çadır satmasına tepki yağan Kızılay'ın Genel Başkanı Kerem Kınık, katıldığı canlı yayında "AHBAP çadır ithal etseydi, bizim maliyetine verdiğimizin 2 katına almak durumunda kalacaktı. Büyütülecek bir hadise değil. AHBAP bizden almasaydı, biz bu çadırları AFAD'a verecektik." dedi.

AHBAP'a çadır satan Kızılay Başkanı: Büyütülecek bir hadise değil
26.02.2023 - 21:08
Haber Merkezi
365

Haluk Levent'in kurucusu olduğu AHBAP Derneği'ne çadır sattığı ortaya çıkan Kızılay'ın Genel Başkanı Kerem Kınık, konu ile ilgili CNNTürk canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Kınık, "AHBAP çadır ithal etseydi, bizim maliyetine verdiğimizin 2 katına almak durumunda kalacaktı. Büyütülecek bir hadise değil. AHBAP bizden almasaydı, biz bu çadırları AFAD'a verecektik." dedi.

Kınık'ın açıklamaları şu şekilde:

"AHBAP bu konu ile ilgili bir bağış almış, yani barınma ihtiyacının giderilmesi için bir bağış alınmış. Kendisi bu bağışı bir bedel üzerinden verecek, belki bunu ithal etseydi belki bizim standartlarımız da uluslararası en iyi kalitede ki kış çadırlarını bizim maliyetine verdiğimizin 2 katına yurt dışından almak zorunda kalacaktı. Ama biz daha düşük maliyetle bağışçının toplam maliyetini düşürecek şekilde sahayı seferber ettik. Bu çadırlarda başka bir ülkeye kurulmadı yine depremzedelerimize, AFAD'ın göstermiş olduğu yerlere kuruldu. Biz bu parayla da ham madde aldık çok hızlı bir şekilde ve üretimimizi içine katmış olduk. Dolayısıyla bu büyütülecek bir hadise değil. Günün sonunda vatandaşımıza hizmete gitmiş.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız