Bakan Kurum: 56 bin 80 bina yıkık olduğunu tespit ettik

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, deprem bölgesiyle ilgili "577 bin 689 bina incelendi. 2 milyon 665 bin bağımsız bölüme tekabül ediyor. 56 bin 80 binanın yıkık, acil yıkılacak ve ağır hasarlı olarak tespitini yaptık" açıklamasında bulundu.

Bakan Kurum: 56 bin 80 bina yıkık olduğunu tespit ettik
17.02.2023 - 07:06
Haber Merkezi
88

Malatya’da deprem bölgelerindeki son duruma ilişkin açıklamalarda bulunan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, depremden etkilenen illerde kat yüksekliklerini de kısıtlayacak, yerleşim alanlarına kısıtlılık getirecek yeni imar planı çalışmaları yürüttükleri açıkladı.

Bakan Kurum Kahramanmaraş merkezli depremlerde "Zemin etütlerini yapmak suretiyle yeni yerleşim alanlarının kararlarını veriyor ve 11 ilimizde süreci eş zamanlı yürütüyoruz" dedi.

Murat Kurum deprem bölgesinde "577 bin 689 bina incelendi. 2 milyon 665 bin bağımsız bölüme tekabül ediyor. 56 bin 80 binanın yıkık, acil yıkılacak ve ağır hasarlı olarak tespitini yaptık" açıklamasında da bulundu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız