Kılıçdaroğlu'ndan uzaktan eğitim tepkisi!

Depremzedelerin KYK yurtları yerine otellerde ağırlanmasını isteyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, üniversitelerde uzaktan eğitime geçilmesine tepki gösterdi.

12.02.2023 - 16:06
Kaynak: Haber Merkezi
238

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, deprem felaketinin yaşandığı illerden Hatay'da konuştu. CHP liderinin yanında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İstanbul ve Ankara Belediye başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş da vardı. Kılıçdaroğlu, 'Bana siyaset yapıyorsun diyorlar ekmeğin fiyatını bile belirleyen siyasettir' dedi. Kemal Kılıçdaroğlu, uzaktan eğitime geçilen üniversiteler ve KYK yurtları ile ilgili de konuştu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, büyük yıkıma yol açan depremin ardından, partisinin Hatay'da düzenlenen MYK Toplantısında açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu, üniversitelerin uzaktan eğitime geçmesine tepki gösterirken imar affı konusunu hakkında da sert ifadeler kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

EV KAÇAK, ÜSTÜNE BİR DE PARA ALIYORSUNUZ

'Bütün yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Bazı şeyleri açık ve net konuşmak lazım, genel başkan olduktan sonra en fazla kullandığım sözcük liyakattı. 22.5 yıl devlette çalıştım. Liyakat devlet yönetiminde ne kadar önemli olduğunu her gittiğimde söyledim.

Devlet nefes almazsa sorunları çözemez. Kurtarılması gereken hayatlar kurtarılamadı. Önlem alınması gerekirken alınmadı, talimatlar yerine getirilmedi. Devletimiz büyük devletimiz güçlü evet ama o güçlü devletin nefes alması lazım. Bunları bu ortamda dile getirmemize doğru değil diyenler oldu yediğiniz ekmeğin fiyatını belirleyen siyasettir.

İnsanların evlerinde rahat oturmalarını sağlamak siyasetin konusu değil midir? Ev kaçak, depreme dayanıksız üstüne bir de para alıyorsunuz. Yıkılıyor mezar oluyor. Böyle bir yönetim olamaz. Gidin depremde yıkılanlara bakın, kolonlar kesilmiş. Sormak lazım neredeler?

ÇOCUKLAR ZATEN PANDEMİDE UZAKTA KALDI?

Üniversite öğrencilerinden ne istiyorsunuz? Zaten pandemide eğitimden uzak kaldılar. Depremzedelere açıyorsan Antalya'ya bak İzmir'e bak 5 yıldızlı oteller var oraları açın. Depremzedeleri orada ağırlayın.'
 

ÖĞRENCİLERE 'YURTLARI BOŞALTIN' TALİMATI

Türkiye'yi sarsan depremlerden birkaç gün sonra, KYK yurtlarının depremzedelere açılacağı belirtilerek, öğrencilerden yurtları boşaltmaları istenmişti. Üniversitelerin yaza kadar uzaktan eğitime geçilecek olması nedeniyle, öğrenciler, yurtları boşaltarak memleketlerine dönmeye başlamıştı.


Editör: N. Cingirt