Antakya'daki yıkım uydu görüntülerinde

İklim bilimci Doç. Dr. Barış Önol, Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen illerden biri olan Hatay’a ait 2 uydu fotoğrafı paylaştı. Hatay'ın öncesi ve deprem sonrasının yer aldığı fotoğraflarda şehrin büyük bölümünün yıkıldığı görüldü.

Antakya'daki yıkım uydu görüntülerinde
11.02.2023 - 08:08
Haber Merkezi
106

İstanbul Teknik Üniversitesi'nden iklim bilimci Doç. Dr. Barış Önol, Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen illerden biri olan Hatay’a ait 2 uydu fotoğrafını paylaştı. Deprem öncesi ve sonrasına ait uydu fotoğraflarında Antakya'nın büyük bölümünün yıkıldığı görüldü.

6363646.jpg

Doç. Dr. Önol'un, Avrupa Uzay Ajansı'nın 'sentiel-hub.com' üzerinden sunduğu uydu görüntülerinden elde ettiği fotoğrafların ilki, deprem öncesi 25 Ocak'a ait.

6363647.jpg

İkinci fotoğraf ise aynı açıdan ve deprem sonrası 9 Şubat tarihli. Bu fotoğraflardan oluşan simülasyonda, depremle Antakya'nın büyük bölümünün yıkıldığı görüldü.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız