Haluk Levent'ten AHBAP'a yardım tartışmalarına yanıt niteliğinde açıklama: Söz veriyoruz

Kahramanmaraş'ya meydana gelen 7,7'lik depremin ardından arama kurtarma çalışmaları devam ederken, afet bölgesindeki oluşan ihtiyaçların karşılanması hayati bir önem taşıyor. Depremin ilk gününden beri çalışmalarını sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isim vermeden eleştirdiği Haluk Levent, AHBAP'a yardım tartışmalarına yanıt niteliğinde açıklama yaptı. Toplanan paraların deprem bölgesinde nasıl kullanılacağını açıklayan Levent, "Bütçeyi en az 850 milyon TL olarak belirledik. Söz veriyoruz." dedi

Haluk Levent'ten AHBAP'a yardım tartışmalarına yanıt niteliğinde açıklama: Söz veriyoruz
10.02.2023 - 21:48
Haber Merkezi
365

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isim vermeden eleştirdiği ve AK Partili ve MHP'li vekillerin hedef aldığı AHBAP'ın kurucusu Haluk Levent sosyal medya hesabından toplanan bağışların afet bölgesinde nasıl değerlendirileceğini açıkladı. Ünlü isimlerinde bulunduğu bir video paylaşan Levent, 850 milyon TL'ye ulaşan bütçeyi hedeflediklerini ve faturaları da kamuoyuyla paylaşacağının sözünü verdi.

Levent'in açıklamaları şu şekilde:

"Depremin ilk gününden beri ben bölgedeydim. AHBAP arama kurtarma ekibi de bölgeye geldi. Bizler her deprem zamanı olduğu gibi AFAD ile işbirliği protokolümüz çerçevesinde görüşmelerimizi yaparız, sonrasında da bölgede neler yapabileceğimize bakarız. Depremin ilk gününden bu yana temel ihtiyaçları karşılamaya çalıştık. Bölgedeki arkadaşlarımızın raporları doğrultusunda neye ihtiyaç varsa göndermeye çalıştık, gönderiyoruz da. Sadece bunu yapmıyoruz. Türkiye'nin birçok yerinden TIR'larını gönderemeyen ve malzemelerini bölgeye gönderemeyenler için destek grubu oluşturduk. Bizim kasamız bölgedeki tüm ihtiyaçlara açıktır. Bundan sonraki günlerde daha önce yaptığımız gibi çalışmalarımızın tamamını raporlayıp Twitter'dan ve Instagram'dan faturaların görüntülenmesine kadar detayları paylaşacağız."

Sosyal medya hesabından videolu açıklama yayınlayan Levent paylaşımına şu notu düştü:

"BÜTÇEYİ EN AZ 850 MİLYON TL BELİRLEDİK"

"-İki gün içinde Hatay’a 2000 aile için konteynerler gitmeye başlıyor.
-Okulları onaracağız
-Yaşlılar için bakımevleri
-Rehabilitasyon merkezleri
-Öğrenci yurtları açacağız
Günlük tüm ihtiyaçlar için bölgede olacağız
Bütçeyi en az 850 milyon₺ olarak belirledik
Söz veriyoruz"

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

MHP'li milletvekili Birol Gür, AHBAP'ı hedef alıp, “Lütfen yardımlarınızı AFAD üzerinden yapınız. AHBAP çavuş ilişkileriyle UĞUR’suz ellere yapılan yardımların ne kadarı depremzedelere ulaşıyor endişelerimiz var” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan da yardımların AFAD'a yapılması gerektiğini söyleyerek, isim vermeden AHBAP tartışmalarına katıldı. "Nakdi yardımların AFAD üzerinden yapılması istismarları ve tereddütleri ortadan kaldıracak bir yöntemdir" ifadelerini kullanan Erdoğan, "10 ilde ciddi yıkımlar oldu. Kahramanmaraş ve Hatay' ziyaret ederek durum tespitlerini yaptık. Gaziantep, Osmaniye ve Kilis'te de durum tespitlerine yaparak depremzede kardeşlerimizle bir araya geldik. Tüm Adıyamanlı kardeşlerimize başsağlığı diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum." demişti.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız