Deprem tarlayı ikiye böldü

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7'lik depremden etkilenen illerden biri olan Hatay'ın Altınözü ilçesine bağlı bir köydeki tarladan gelen görüntü dehşete düşürdü. Köydeki zeytin tarlasında 30 metre derinliğinde, 200 metre genişliğinde dev bir yarık oluştu. Oluşan dev yarık drone ile havadan görüntülendi.

Deprem tarlayı ikiye böldü
10.02.2023 - 21:42
Kaynak: Haber Merkezi
780

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen illerden biri olan Hatay’da, depremin ardından Altınözü İlçesi’ne bağlı Tepehan Köyünde 35 dönümlük zeytin tarlası 30 metre derinliğinde yaklaşık 200 metre genişliğinde ikiye bölünerek dev bir yarık oluştu.

Bölge sakinleri depremde büyük bir patlama sesi duyduğunu ifade etti.

Yaklaşık 30 metre derinliğinde 200 metre genişliğindeki çukur vatandaşları ise tedirgin etti. Oluşan dev yarık drone ile havadan da görüntülendi. Bazı vatandaşlar deprem sırasında büyük bir patlama sesi duyduklarını aynı bölgede yine yeşil ışık gördüklerini söyledi.

6366094.jpg

DÜMDÜZ BİR TARLAYDI ŞİMDİ KEPÇE DAHİ İNMEZ

Olayı anlatan bölge sakinlerinden Aziz Gündüz , “Çok büyük bir patlama oldu, ben görmedim ama ses duydum. Sabah bu tarafa doğru baktığımda maalesef bu tarafta böyle bir yıkıntı gördük. Bu tarafa doğru tarlaydı dümdüzdü. Şimdi kepçe dahi inmez. Bilemiyorum ne olduğunu” dedi.

6366093.jpg

Abdullah Temizkan isimli bir diğer bölge sakini ise, “Patlama buradan çıkmış. Çökmüş böyle bir şey yok. Patladığını görenler var. İnanamadım. Buradan yeşil dumanlar çıkmış” diye konuştu.

6366099.jpg


Editör: N. Cingirt