Hatay Havalimanı, İskenderun Limanı, yardımlar... Kılıçdaroğlu 'gelsin tutuklasınlar' diyerek tek tek paylaştı

Kahramanmaraş'taki 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremden etkilenen 10 ilde arama kurtarma çalışması sürerken afet bölgesinde inceleme yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı İmamoğlu'nun İskenderun Limanı'ndaki yangını söndürmesini ve ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın pisti yarılan Hatay Havalimanı'nda ekiplerinin hafriyat çalışması görüntülerini paylaşarak 'gelsin tutuklasınlar' sözleriyle meydan okudu.

Hatay Havalimanı, İskenderun Limanı, yardımlar... Kılıçdaroğlu 'gelsin tutuklasınlar' diyerek tek tek paylaştı
8.02.2023 - 14:33
Kaynak: Haber Merkezi
697

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta peş peşe gerçekleşen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından can kaybı sayısı 7 bini aştı. Afet bölgesindeki depremzedelerin, siyasetçilerin ve spor camiasından tanıdık isimlerin paylaştığı görüntülerde enkaza dönmüş binalarda hiçbir çalışma yapılmadığı görülüyor.

Dün gece deprem bölgesine yaptığı ziyarette iktidarın kurtarma çalışmalarını başaramadığını gördüklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, sosyal medyadan yayınladığı bir videoyla halkı ve CHP belediyelerini işe ele almaya davet ederek, "Omuz omuza verip bu işin altından kalkarız." demişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin büyükşehir belediye başkanlarının devreye girdiğini paylaştı ve 'gelsin tutuklasınlar' sözleriyle meydan okudu.

İMAMOĞLU: İSKENDERUN LİMANI’NDAKİ YANGIN KONTROL ALTINDA

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, saatlerdir söndürülemeyen konteynır yangınına müdahale ettiklerini, “İskenderun Limanı'nı Hatay İskenderun Limanı’ndaki yangın kontrol altına alındı, tamamen söndürülmesi için tüm ekiplerimiz yoğun şekilde çalışıyor.” sözleriyle duyurmuştu.

KILIÇDAROĞLU TEK TEK PAYLAŞTI: GELSİN TUTUKLASINLAR

Büyük felaketin yaralarını sarmak için tüm Türkiye dört bir koldan seferber olurken Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri de afet alanında çalışmalara katıldı. Mansur Yavaş, depremde yarılarak kullanılamaz hale gelen Hatay Havalimanı pistinin ekiplerce yeniden kullanıma açılması için çalışmalara başladıklarını ''Hatay Havalimanı'nın en kısa sürede yeniden uçuşlara açılması için çalışmalara başladık. Mesai arkadaşlarımız alandaki hafriyat atıklarını temizliyor.'' diyerek duyurmuştu.

Kılıçdaroğlu, o görüntüleri paylaşarak, 'gelsin tutuklasınlar' dedi.

'BİNLERCE TIR YARDIMLA HALKIMIZIN YANINDAYIZ'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yardım videosunu, “Tüm İzmir'in kalbi sizlerle. İlk andan itibaren yardım çağrılarımıza sessiz kalmayan, bu koca depoyu dolduran İzmirlilere gönülden teşekkür ediyorum. Desteklerinizi http://umuthareketi.izmir.bel.tr, http://birkirabiryuva.org Gaziemir Fuar İzmir, Kültürpark ve APİKAM'a iletebilirsiniz.” ifadesiyle paylaşmıştı.

Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yardım videosuyla “Binlerce TIR yardımla halkımızın yanındayız. Gelsinler tutuklasınlar” mesajını paylaştı.


Editör: N. Cingirt