Depreme dayanıklı diye satılan bina böyle çöktü

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 2 büyük deprem çevre illerde de büyük hasara neden oldu. Deprem sırasında Malatya'da da birçok bina yıkıldı. Depreme dayanıklı diye satılan ve geçen sene yapılan bir binanın yıkılma anı kameralara yansıdı.

Depreme dayanıklı diye satılan bina böyle çöktü
7.02.2023 - 09:37
Haber Merkezi
373

Kahramanmaraş merkezli toplamda 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler Malatya’da da ağır hasara neden oldu. Malatya’nın en yeni yerleşim yerlerinden Bostanbaşı mevkiinde inşa edilen iki bloklu Asur Konutları projesi de depremde ağır hasar aldı. Bloklardan birinin çökme anı site sakinleri tarafından kaydedildi.

"DEPREME DAYANIKLI"

Asur Konutları adlı projenin yapımı bir yıl önce tamamlandı. İs-hak İnşaat tarafından hayata geçirilen Asur Konutları adlı projenin tanıtımının yapıldığı internet sitesinde “Son Deprem Yönetmeliğine Uygun Betonarme Proje, Depreme dayanıklı Radye Temel” ifadeleri yer alıyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız