Emekliye bayram ikramiyesi 2 Bin TL!

Ramanzan ve Kurban bayramlarında emeklilere verilen ikramiyeye 5 senede sadece 100 lira ekleme yaptı. Verileri tartışmalı olan TÜİK’in enflasyon rakamına göre iktidar, ikramiyeyi iki bin liraya çıkaracağı iddia edildi.

Emekliye bayram ikramiyesi 2 Bin TL!
20.01.2023 - 07:18
Haber Merkezi
594

Milyonlarca emeklinin 2018’de almaya başladığı 1.000 liralık ikramiyeye senelerce hiçbir zam yapılmadı. Son olarak hükümet, geçen yıl emekli ikramiyelerine 100 lira zam yapmış olsa da söz konusu artış emekliler tarafından sert tepki görmüştü.

“İKRAMİYELER 3500 LİRA OLSUN” TEKLİFİNİ CUMHUR İTTİFAKI REDDETMİŞTİ

İYİ Parti, 2018’de verilen 1.000 liralık tutarın enflasyon farkları göz önüne alınırsa bugün 3.700 liraya denk geldiğini ifade etti.

İYİ Parti’nin TBMM’ye sunduğu teklife göre her bir bayram için emeklilere 3.500 TL ödenecek, yani yıl sonunda yapılan toplam ödeme tutarı 7 bin TL’ye yükseltilecekti.

Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanlığına sunulan bu teklif, daha önce emeklilerin lehine verilen teklifler gibi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

MASADAKİ RAKAM 2 BİN TL

Hükümet, geçen yıl yapılan ve emekliler tarafından eleştirilen 100 liralık artış oranını yeni yılda yapacağı büyük bir zam ile telafi etmek istiyor. Gerçekgündem’in haberine göre; TÜİK’in açıkladığı yıllık enflasyon rakamlarının üzerinde bir zam yapmaya hazırlanılırken, yeni yılda emekli ikramiyelerinin 2000 lira seviyesine çekmesi bekleniyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız