AK Parti'den EYT açıklaması: Herkes müsterih olsun

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. EYT düzenlemesinin seçim sonrasına kalacağı iddialarını yalanlayan Çelik, "Herkes müsterih olsun. Şubat en geç mart ayında sonuca ulaşılmış olacak." dedi.

AK Parti'den EYT açıklaması: Herkes müsterih olsun
17.01.2023 - 07:18
Haber Merkezi
133

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Aralık'ta emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesine ilişkin açıklamalarda bulunmuş ve yaklaşık 2 milyon 250 bin kişinin emekli olacağını açıklamıştı. AK Parti MYK Toplantısı ardından kameralar karşısına geçen parti sözcüsü Ömer Çelik, EYT'ye ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, EYT düzenlemesinin seçim sonrasına kalacağı iddialarını yalanladı. Çelik, "Hiçbir gecikme olmayacak. Seçim sonrasına kalması gibi bir durum söz konusu değil. Herkes müsterih olsun. Şubat en geç mart ayında sonuca ulaşılmış olacak." ifadelerini kullandı.

"HERKES MÜSTERİH OLSUN"

EYT konusuyla ilgili önemli olan siyasi iradenin ortaya çıkmasıydı, karar verildi. Meclis'in çalışma takvimine göre sonuç çıkacaktır. Hiçbir gecikme olmayacak. Seçim sonrasına kalması gibi bir durum söz konusu değil. Bakanımız gerekli açıklamayı yaptı. Herkes müsterih olsun. Şubat en geç mart ayında sonuca ulaşılmış olacaktır. Kendi takvimi içinde gecikme olmadan yasalaşacak.

"SEÇİM TARİHİNDE BİR DEĞİŞİKLİK SÖZ KONUSU"

Seçim konusuyla ilgili tarih budur dediğimiz zaman duyuracağız. Erken seçim gibi değil ama seçim tarihinde bir değişiklik söz konusu olacak. Biraz geriye çekebiliriz. Birkaç tarih konuşuluyor. Çok kısa bir süre olarak güncelleme söz konusu olacak


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız