İşverene asgari ücret desteği 400 Liraya çıktı!

Bakan Bilgin ile TİSK Başkanı Akkol’un görüşmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücret desteğinin 400 TL’ye yükseltildiğini açıkladı.

İşverene asgari ücret desteği 400 Liraya çıktı!
5.01.2023 - 07:19
Haber Merkezi
114

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında asgari ücret desteğinin 400 TL’ye yükseltildiğini açıkladı.

Bu destek, Asgari Ücret Tespit Komisyonunun 2023 ücretini belirlerken 250 TL olarak belirlenmişti.

Böylece, yeni ücret yürürlüğe girdikten birkaç gün sonra yeni bir destek artışı yapılmış oldu.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu süreç içinde desteğin artırılması için talepte bulunmuştu. İşletmelerden bu yönde yoğun talep geldiği vurgulanmıştı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol’un bir araya geldiği görüşmede de bu talep iletilmişti.

Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan 400 TL’lik destek, hali hazırda asgari ücret desteği kullanan bütün firmalar için geçerli olacak.

Destek 2023 Ocak ve Haziran döneminde uygulanacak.

İŞLETMELER İÇİN ATILAN BU KIYMETLİ ADIM İÇİN TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNARIZ

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı asgari ücret işveren desteği ile ilgili Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol bir açıklama yaptı.

Akkol yaptığı açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“TİSK olarak, asgari ücret desteğinin artırılması talebimize ilişkin, bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ve asgari ücret desteğinin 400 TL’ye çıkarıldığı müjdesini almaktan ötürü son derece memnunuz. Atılan bu adım, başta küçük-orta ölçekli işletmelerin korunmasına sağlayacağı katkı ile ülkemiz çalışma hayatı için son derece kıymetlidir.

Bu vesile ile, bugüne kadar ilettiğimiz tüm beklentilerimizi dinleyen ve desteklerini işletmelerimizden esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Prof. Dr. Sayın Vedat Bilgin’e çalışma hayatımız adına bir kez daha teşekkür ederiz.

TİSK olarak ülkemize, işletmelerimize ve çalışanlarımıza katkı sunacak her adım için elimizi taşın altına koyacağımızı ifade etmiştik ve tüm çalışmalara da bu ilke üzerinden yaklaşıyoruz. Ülkemize, çalışma hayatımıza ve çalışma arkadaşlarımıza değer katacak uygulamaların hayata geçmesi için çalışmayı tüm gücümüzle sürdüreceğiz.”

 

 

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız