Erdoğan EYT’de tarih verdi

Erdoğan EYT’de tarih verdi: 2023'e bu işi masamızdan kaldırarak gireceğiz

Erdoğan EYT’de tarih verdi
13.12.2022 - 19:27
Haber Merkezi
210

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan’a hareketi öncesi Esenboğa Havalimanı’nda açıklamalarda bulundu. EYT konusunda konuşan Erdoğan, "İnşallah ay sonuna kadar bunu karara bağlayacağız. 2023'e masamızdan bunu kaldırarak girmiş olacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli ile görüşmesi sonrası Türkmenistan’da gerçekleşecek Türkiye-Azerbaycan-Türkmenistan Üçlü Devlet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere Esenboğa Havalimanı’na hareket etti. Ziyareti öncesi basın toplantısı düzenleyen Erdoğan, Antalya'da meydana gelen sel felaketine ilişkin yaptığı açıklamasında "Antalya'daki sel sonrasında da tüm imkanlarımızı insanlarımız için seferber ettik. Toplamda 100 milyon lirayı aşkın destek bölgeye gönderilmiştir." dedi. Türkmenistan'da gerçekleşecek olan Avaza Zirvesi'ne yönelik konuşan Erdoğan, "Avaza Zirvesi ağırlıklı olarak doğal gaz konusundaki adımı atmaya yöneliktir. İstiyoruz ki Türkmen gazını Hazar üzerinden getirelim." ifadelerini kullandı. Sınır ötesi operasyonlara ilişkin konuşan Erdoğan, "Suriye'nin kuzeyinde zaman zaman topraklarımıza yapılan saldırılara sessiz kalmamız mümkün değil. Terör tehdidi altında olan ülkemdir. Kimseden de izin alacak değiliz." diye konuştu. Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) ilgili açıklama yapan Erdoğan, "EYT konusunda bu ay sonuna kadar bu işi neticelendireceğiz. İlgili bakan arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyorlar. 2023'e masamızdan bunu kaldırarak girmiş olacağız." ifadelerini kullandı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız