Asgari ücret mesaisi başlıyor

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ilk toplantısı bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda yapılacak. Çalışma Genel Müdürü Sadettin Akyıl başkanlık yapacağı komisyonda işçi, işveren başta olmak üzere hükümetten 5'er temsilci bulunacak.

Asgari ücret mesaisi başlıyor
7.12.2022 - 09:04
Kaynak: Haber Merkezi
478

Merakla beklenen Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ilk toplantısı bugün başlıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda yapılacak olan toplantıda işçi ve işveren tarafının talepleri masaya yatırılacak.

Komisyonda işçi, işveren ve hükümetten 5'er temsilci yer alacak. Komisyona, Çalışma Genel Müdürü Sadettin Akyıl başkanlık yapacak.

İşçi kesimini Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu, işverenleri de Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu temsil edecek.

TÜRK-İŞ YOL HARİTASI İÇİN BAŞKANLAR KURULU'NU TOPLAYACAK

Toplantıda işçi ve işveren tarafının beklentileri ele alınacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeleri kapsayan anket çalışması paylaşılacak.

İşçi heyetinin komisyona, Türk-İş'in Açlık ve Yoksulluk Sınırı Araştırması'ndaki rakamları sunması bekleniyor.

Türk-İş, komisyon toplantısı öncesi başkanlar kurulunu toplayacak. Konfederasyona üye 34 sendikanın yöneticilerinin katılacağı toplantıda, izlenecek yol haritası görüşülecek.


Editör: N. Cingirt