AK Parti'den muhalefete bir çağrı daha: Başkanlık sistemi revize edilebilir

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik tartışmalar sürerken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen'den çarpıcı bir açıklama geldi. Şen, seçim tarihlerinde ayarlama yapılabileceği ve belirlenmiş bir tarihin olmadığını söyledi. Öte yandan Başkanlık sistemi ile ilgili de konuşan Şen, "Cumhurbaşkanlığı sisteminin revize edilebileceğini söylüyoruz. Muhalefetin kapıları tamamen kapatma söylemi yanlış. Muhalefet kapıları kapatmasaydı her şeyi konuşurduk" dedi.

AK Parti'den muhalefete bir çağrı daha: Başkanlık sistemi revize edilebilir
29.11.2022 - 10:58
Kaynak: Haber Merkezi
367

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı. Şen, "Cumhurbaşkanlığı sisteminin revize edilebileceğini söylüyoruz. Muhalefetin kapıları tamamen kapatma söylemi yanlış. Muhalefet kapıları kapatmasaydı her şeyi konuşurduk" ifadelerini kullandı.

Hande Fırat'a konuşan Şen, "Seçimin öne alınması konusunun Cumhur İttifakı’nın oylarıyla ilgisi yok. Haziran ayı hac dönemine denk geliyor. Seçimin ikinci tura kalması durumunda ise ikinci tur bayram tatiline denk geliyor. Bu iki duruma göre bir ayarlama yapılabilir. Belirlenmiş bir tarih yok. TBMM’de konuşulsun, orada yapılsın isteriz" ifadesini kullandı.

1748719.jpg

"SİSTEM REVİZE EDİLEBİLİR"

Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi hakkında da konuşan Şen, "Cumhurbaşkanlığı sisteminin revize edilebileceğini söylüyoruz. Muhalefetin kapıları tamamen kapatma söylemi yanlış. Muhalefet kapıları kapatmasaydı her şeyi konuşurduk" dedi.

Şen, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İYİ Parti'ye yaptığı Altılı Masa'dan kalkma çağrısı hakkında da “Bu ülkenin duvarına taş koyacak, bunu da dışarı söylemeyecek herkesle duvar örmeye varız. Söz konusu çağrı seçim için de olabilir seçim sonrası için de. Siyasi çekişme olur ama memleket meselesi olunca kavga çekişme olmaz. Dün kavga ettiğiniz biriyle, bugün konuşup yürüyebilmelisiniz. Temel hedef tam bağımsız, büyük Türkiye. Bu yola baş koyan herkesle çalışılır" diye konuştu.


Editör: N. Cingirt