MSB acı haberi duyurdu: iki günde 6 şehit

MSB bugün yaptığı açıklamada Pençe-Kilit operasyonunda 2 askerin şehit olduğunu duyurdu. MSB ilerleyen saatlerde yaptığı açıklamasında yıldırım düşmesi sonucu yaralanan 1 askerin şehit olduğunu açıkladı. MSB, operasyon bölgesinde dün 3 askerin şehit olduğunu açıklamıştı.

MSB acı haberi duyurdu: iki günde 6 şehit
26.11.2022 - 22:32
Kaynak: Haber Merkezi
303

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit operasyonunda çıkan çatışmada 3 askerin şehit olduğunu, 1 askerin de yıldırım düşmesi sonucu şehit olduğunu açıkladı. MSB dün yaptığı açıklamada 3 askerin şehit olduğunu açıklamıştı. Pençe Kilit operasyonunda iki günde 6 asker şehit oldu.

MSB: 3 ASKER ŞEHİT OLDU

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde teröristler tarafından açılan taciz ateşi sonucu 2 askerin şehit olduğunu 3 askerin de yaralandığını duyurdu. Yapılan duyuruda “Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 26 Kasım 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz atışı sonucu iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Yaralılarımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da açılan şifalar dileriz” ifadeleri kullanıldı.

YILDIRIM DÜŞMESİ SONUCU 1 ASKER ŞEHİT OLDU

MSB tarafından yapılan açıklamada, “Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 26 Kasım 2022 tarihinde yıldırım düşmesi sonucu yaralanan kahraman silah arkadaşımız P. Uzm. Çvş. Mustafa Işık, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

3 ASKER ŞEHİT OLMUŞTU

MSB, dün yaptığı duyuruda 3 askerin şehit olduğunu açıklamıştı. Yapılan açıklamada "Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 25 Kasım 2022 tarihinde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonucu kahraman silah arkadaşlarımız Piyade Teğmen Duabey Onur Öztürkmen, Piyade Sözleşmeli Er İsmail Ünal ve P. Uzm. Çvş. Mustafa Yıldız şehit olmuştur." denilmişti.


Editör: N. Cingirt