'Cumhurbaşkanına hakaret'ten tutuklandı

'Ekmek, aptal toplumların temel gıdasıdır' diyen Cihan Kolivar, 'Cumhurbaşkanına hakaret'ten tutuklandı

'Cumhurbaşkanına hakaret'ten tutuklandı
9.11.2022 - 17:09
Haber Merkezi
215
1

Bir programda söylediği, "Ekmek, aptal toplumların temel gıdasıdır. Bizim toplum ekmekle doyduğu için böyle 20 sene başında yöneticiler duruyor" sözleri nedeniyle gözaltına alınan Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kolivar'ın oğlu Kerem Kolivar, "Kin ve nefret söylemleriyle adliyeye çağırıp daha sonra 'Hiçbir şey bulamadım. Kendime bir hakaret uydurayım' deyip de alıyorsanız hiç şu binaya da gerek yok" dedi.

Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, 7 Kasım 2022 Pazartesi günü Habertürk TV'de Afşin Yurdakul'un sunduğu programda"Ekmek, aptal toplumların temel gıda maddesidir. Bilimsel bir şey konuşuyorum, ezbere konuşmuyorum. Türkiye'de ekmek, kişi başı tüketim 210 kilo. İsveç, Norveç, Danimarka, Japonya, İngiltere'de de 45-50 kilo. Bizim toplum ekmek ile doyduğu için böyle 20 sene başında yöneticiler duruyor" demişti.

Kolivar, canlı yayında kullandığı ifadeler nedeniyle 'Türk milletini, devleti, devletin kurum ve organlarını aşağılamak' suç isnadıyla 8 Kasım 2022 Salı günü gözaltına alınmıştı.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü'ndeki ifade işlemelerinin tamamlanmasının ardından bugün (9 Kasım 2022 Çarşamba günü) sabah saatlerinde sağlık kontrolünden geçirildi. Kolivar, daha sonra tutuklama talebiyle sevk edildiği nöbetçi hakimlik tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

cihan-kolivar-kimdir-kac-yasinda-nereli.jpg

"BİR KARADENİZLİ OLARAK..."

Kolivar'ın emniyet ifadesinde, "Benim merkezi hükümetle herhangi bir sorunum yoktur. Benim sorunum ilçe belediyeleriyle. İlçe belediyeleri ruhsatsız fırınlara izin veriyor" dedi.

"Ben 'Ekmek aptal toplumların temel gıda maddesidir' derken ekmeğin sağlığa zararlı olduğunu anlatmak istedim" diyen Kolivar, "Ekmeğin fazla tüketilmesi halinde insanlara zarar vereceği yönündedir. Benim sözlerimde kesinlikle Türk toplumu hedef alınmamıştır. İfadelerim toplumca yanlış anlaşılmıştır. Sözlerimde genelleme yaptım. Bir Karadenizli olarak Türk toplumuna hakaret edecek karakterde değilim" ifadelerini kullandı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • okuyucu
    okuyucu
    9.11.2022 17:21

    bu adam fırıncıların hakkını mı koruyacak ... ula ekmek satışları düşti la ...

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız