Okul masrafı mutfak harcamalarını kıstırdı

Ipsos tarafından yapılan bir araştırma her 10 veliden 8’inin okul masraflarını karşılayabilmek için çeşitli harcamaları azalttığını ortaya koydu.

Okul masrafı mutfak harcamalarını kıstırdı
19.10.2022 - 07:59
Haber Merkezi
217

Araştırmaya göre, velilerin yüzde 81’i okul harcamalarının yanısıra bu masrafları karşılayabilmek için diğer harcama kalemlerini de kısmaya çalıştı. Dışarıda yemek yemek, dışarıdan yemek ısmarlamak ya da sinema tiyatro gibi dışarıda eğlence aktiviteleri daha az yapılırken araştırmaya katılanların yüzde 43’ü mutfak harcamalarını kıstığını belirtti.

Çocuğu okula giden ebeveynlerin yüzde 70’i okul masraflarının bütçelerini çok zorlayacak şekilde arttığını, yüzde 24’ü de biraz zorlayacak şekilde arttığını söyledi. Okul masrafları karşısında zorlanan ebeveynlerin yüzde 67’si okul ile ilgili harcamaları da kıstığını belirtirken okul masraflarını kısmak için ebeveynlerin yüzde 37’si kırtasiye giderlerini ya kıstı ya da geçen seneden kalan kırtasiye malzemelerini kullandı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız