Selçuk Özdağ'dan 'sansür yasası' tepkisi: 29. madde hapsetme yasasıdır

Gelecek Partili Selçuk Özdağ, KARAR TV'de gazeteci Gülay Erdemli'nin konuğu oldu. 'Sansür yasası'na tepki gösteren Özdağ, "Özellikle 29. madde sansür yasası değildir. Bu bir hapsetme yasasıdır." dedi.

Selçuk Özdağ'dan 'sansür yasası' tepkisi: 29. madde hapsetme yasasıdır
18.10.2022 - 18:23
Kaynak: Haber Merkezi
328

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, gazeteci Gülay Erdemli'nin sunduğu Orta Dalga programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Özdağ, dezenformasyon yasasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bu bir siyasi mühendislik yasası. Birileri devlet partisini oluşturmak için birileri siyasi mühendisliğe soyundular. Bu yüzden bu yasayla karşı karşıya kaldık. Sosyal medyanın yasaya ihtiyacı vardı. Burada yapılmak istenen yerel medyayı sildirmektir. Özellikle 29. madde sansür yasası değildir. Bu bir hapsetme yasasıdır. Bizim zihinlerimize bir karakol kurmak istiyorlar." ifadelerini kullandı.

'ZİHİNLERİMİZİ ELE GEÇİRMEK İSTİYORLAR'

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ sansür yasasının daha kolay tutuklama yapabilmek için ortaya çıktığına değinerek, "Türkiye'yi iktidar sopasıyla ele geçirmeye çalışıyorlar. Hem siyasetçileri tutuklayarak, hem de vatandaşları susturarak iktidar nefes borumuzu tıkıyor. Susarız, dumanla haberleşiriz. Bu yasada yolsuzlukları, yasakları görmememiz için yapılan bir eylemdir. Zihinlerimizi ele geçirmek istiyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar. Türkiye'de sekiz ayımız kaldı. Türkiye'de yeni bir güneş doğacaktır. O güneşle birlikte hareket edeceğiz. Bu dezenformasyon yasasını kaldırırız." ifadelerini kullandı.


Editör: N. Cingirt