Maske cezaları siliniyor

Korona virüsü salgını tedbirleri kapsamında maske takma zorunluluğunu ihlal edenlere verilen cezalar, torba kanuna eklenen madde ile silinecek.

Maske cezaları siliniyor
6.10.2022 - 19:15
Haber Merkezi
522
1

52 maddelik torba kanun teklifi yarın Meclis'e gelecek. Daha önce yaklaşık 100 madde olarak hazırlanan torba teklif daha sonra ikiye bölündü. 52 maddelik ilk torba kanun teklifine son anda bazı maddeler eklendi.

NTV'nin haberine göre, korona virüsü (Covid-19) salgınında maske takmayanlara verilen cezalar silinecek.

Ayrıca kısa çalışma ödeneğinde itilaflı dosyaları, işten çıkartılanlar hariç, bildirmekte gecikenlerin borçları da silinecek. Bu konuda 200 bin dosya olduğu belirtiliyor.

KYK faizlerinin de silineceği teklifte, elektrik ve doğal gaz desteği de yer alacak.

İhracatçıya çifte pasaport ve 2 bin liraya kadar icra borçların silinmesi de torba yasada olacak.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • ads
    ads
    7.10.2022 08:54

    ödeyene de parasını verin o zaman oh ne ala memleket bu ülkede vergisini cezasını ödeyen namuslu dürüst vatandaşlar 80 milyonun tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemediği için! karnına cehennem ateşi doldurmadığı için; "APTAL" yerine konuyor!!! gerçi dünyanın gereksiz cezası maske cezası bunu silsinler ama ödeyene de parassını versinler! devlete güveni sarsmayın!!!

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız