Binlerce yeni kadro açıldı

Bugün Resmi Gazete’de bazı kurum ve kuruluşlarına kadro ihdasına yönelik Cumhurbaşkanı Kararnamesi yayınlandı

Binlerce yeni kadro açıldı
2.06.2022 - 13:09
Haber Merkezi
219

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanan Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Kadro İhdas Edilmesine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’ne göre bazı bakanlık ve kurumlara 2223 kadro ihdası gerçekleştirildi.

BAKANLIKLARA 424 KADRO AÇILDI

Adalet Bakanlığı taşra teşkilatına 210 Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdür Yardımcısı, İçişleri Bakanlığı yurt dışı teşkilatına 3 İçişleri Müşaviri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı merkez teşkilatına 1 Daire Başkanı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı merkez teşkilatına 3 Daire Başkanı, Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatına 3 Daire Başkanı, Milli Eğitim Bakanlığı taşra teşkilatına 81 Şube Müdürü, Tarım ve Orman Bakanlığının taşra teşkilatına 1 Müdür ve 2 Müdür Yardımcısı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı merkez teşkilatına 1 genel Müdür Yardımcısı ve 6 Daire Başkanı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı taşra teşkilatına 46 Kuruluş Müdürü ve 67 kuruluş Müdür Yardımcı kadroları ihdas edildi.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI’NA 1598 KADRO İHDASI

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın merkez teşkilatına 1 Diyanet Akademisi Başkanı, 7 Daire Başkanı, 4 Yayınevi Satış Müdürü, 15 Diyanet işleri uzmanı, 15 Diyanet işleri uzman yardımcısı, 20 eğitim uzmanı, 5 şef, 30 Veri Hazırlama Ve Kontrol İşletmeni, 4 Musahhih, 5 şoför, 6 Grafiker, 5 İstatistikçi, 5 Tekniker, 2 Teknisyen, 10 Eğitim Görevlisi, 20 Öğretmen, 1 Diyetisyen ve 5 Hizmetli Kadrosu olmak üzere toplam 163 kadro ihdası yapıldı. Taşra teşkilatına ise 5 Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü, 30 Dini İhtisas Merkezi Müdürü, 5 Eğitim Merkezi Müdürü, 20 Kur'an Eğitim Merkezi Müdürü, 60 Müdür Yardımcısı, 80 Eğitim Uzmanı, 80 Şef, 240 Veri Hazırlama Ve Kontrol İşletmeni, 35 Muhasebeci, 160 Şoför, 40 Kütüphaneci, 75 Tekniker, 75 Teknisyen, 250 Eğitim Görevlisi, 280 Öğretmen olmak üzere toplam 1435 kadro ihdası gerçekleştirildi.

DİĞER BAŞKANLIKLARA 201 KADRO

Savunma Sanayii Başkanlığı’nın merkez teşkilatına 8 Daire Başkanı, 45 Savunma Sanayii Uzmanı, 30 Savunma Sanayii Uzman Yardımcısı, 17 Veri Hazırlama Ve Kontrol İşletmeni kadrosu ihdas edildi. Yurtdışı teşkilatına ise 9 Savunma Sanayii Müşaviri kadrosu ihdas edildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’nın merkez teşkilatına 2 Şube Müdürü, Devlet Su işleri Genel Müdürlüğü’nün taşra teşkilatına 59 Şube Müdürü, İklim Değişikliği Başkanlığı’nın merkez teşkilatına 6 şube müdürü, Orman Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatına 1 işletme müdürü ve 2 işletme müdür yardımcısı, Vakıflar Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatına 6 bölge müdür yardımcısı ve 10 şube müdürü, Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğünün merkez teşkilatına ise 6 şube müdürü kadrosu ihdası gerçekleştirildi.

5 KADROSU İPTAL EDİLDİ

Kararnamenin 2 Sayılı listesine göre Diyanet İşleri Başkanlığı’nın döner sermaye teşkilatına ait 1 İşletme Müdürü, 4 İşletme Müdür Yardımcısı olmak üzere 5 kadrosu iptal edildi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız