Deprem Uzmanı Oğuz Gündoğdu Vefat Etti

Deprem Uzmanı Oğuz Gündoğdu Vefat Etti
27.05.2022 - 13:08
Haber Merkezi
402

İstanbul Üniversitesi jeofizik mühendisliği eski öğretim üyesi  Dr. Oğuz Gündoğdu sevenlerini yalnız bıraktı.

 Özellikle 17 Ağustos depremi sonrasında, depremlerle ilgili yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerinde toplayan 12 Kasım Düzce depremi sonrasında ise Düzce ve Kaynaşlı bölgelerinde özel çalışmalara imza atan, Televizyonumuzda yayınlanmakta olan Mehmet İbrahimoğlu ile Gündem programlarında yer alan ,12 kasım depreminin yıl dönümündeki etkinliklere , siyasiler ve bürokratlar katılmazken İstanbul’dan kalkıp Düzce’ye gelen, Tv programlarına katılan bir çok ünlü deprem uzmanının Düzce ile ilgili programlara katılmalarına  katkısı olan Dr.Oğuz Gündoğdu  Özellikle Doğu Anadolu fayı ve kuzey Anadolu fayı ile ilgiliçalışmaları ile biliniyordu.

Gölcük ve Düzce depremlerinde aktif olarak sahada yer alan Gündoğdu, Balıkesirin Bandırma ilçesinde 1947 yılında dünyaya gelmişti. Evli bir çocuk babası olan Gündoğdu  daha önce kalp ameliyatı geçirmişkısa süre öncesinde yapılan kontrollerin de damar tıkanıklığı tespit edilmesi üzerine stand takılmıştı.Stend takılması sonrasında 27 mayıs gününü ilk ışıkları ile durumu kötüleşen  Dr.Oğuz Gündoğdu kurtarılamayarak hayata veda etti.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız