Yaz geldi derken kış geri döndü!

Tam yaz geldi derken yurt genelinde etkili olan sağanaklarla beraber hava sıcaklıkları da düşünce soğuk hava kendisini iyice hissettirir oldu. Meteorolojiden ise yeni bir sağanak uyarısı geldi. 18 il için alarm verilen son tahminlerde 'kuvvetli yağışlara dikkat' denildi. İşte haritalarla 5 günlük hava durumu tahminleri...

Yaz geldi derken kış geri döndü!
5.05.2022 - 08:32
Kaynak: Haber Merkezi
770

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Trakya, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının kuzeybatı kesimlerde biraz artacağı, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Orta Karadeniz kıyıları ile Adana'nın doğusu, Osmaniye, Hatay, Giresun, Trabzon, Erzurum, Kars, Tunceli, Bingöl ve Elazığ çevrelerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

ŞİDDETLİ RÜZGARA DİKKAT

Rüzgarın Akdeniz'in iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.


Editör: N. Cingirt