AK Parti'den Adana'daki görüntülerle ilgili açıklama

AK Parti Sözcüsü Çelik, Adana'da polisin Furkan Vakfı gönüllülerine uyguladığı şiddet görüntülerine ilişkin açıklama yaptı. Çelik, "Orantısız güç kullanılması kabul edilemez" dedi.

AK Parti'den Adana'daki görüntülerle ilgili açıklama
21.03.2022 - 20:58
Haber Merkezi
400

Adana'da Furkan Vakfı gönüllüleri 8 tutuklu gönüllüsünün serbest bırakılması için eylem yapmak istemiş ve polisin sert müdahalesi ile karşılaşmıştı. Olayların ardından sert müdahalede bulunan polisler hakkında soruşturma başlatılırken konuyla ilgili bir tepki de AK Parti'den geldi. MYK toplantısı sonrası konuşan AK Parti Sözcüsü Çelik, "Orantısız güç kullanılması kabul edilemez. Sert müdahalede bulunanlarla ilgili soruşturma başlatıldı." dedi.

Çelik, "Burada her zaman olduğu gibi prensibimiz açıktır, biz her zaman mücadelesini takdir ettiğimiz güvenlik güçlerimizin çeşitli olaylara müdahalede orantısız güç kullanmasını asla kabul edilemez, bunlar meşru sayılamaz. Adana'daki tablo ortaya çıktığı andan itibaren İçişleri Bakanımız ve Adana Valimiz soruşturmanın açıldığını söylemiştir. Orantısız güç meşruiyet sınırına çıkmış şiddet demektir." ifadelerini kullandı.

"İFTİRA KAMPANYASINA SÖYLEYECEK ÇOK SÖZÜMÜZ VAR"

Orantısız gücün hükümet politikası olmadığını belirten Çelik,
"Burada açıklamalara bakıyorum, muhalefet partilerinin açıklamalarına, bazı grupların açıklamalarına. Bu orantısız güç sanki hükümet politikası imiş gibisinden bir iftira kampanyası yürütüyorlar. 28 Şubat yeniden canlanıyormuş, eski günler yeniden geliyormuş gibisinden. Bunların hepsi sadece ve sadece hezeyandır. Türkiye'de 28 Şubat şartlarını ortadan kaldırmada en güçlü mücadeleyi biz verdik. Böyle bir sistematik şekilde yalan söyleme, iftira kampanyasına söyleyecek çok sözümüz var." diye konuştu.

Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız