3 arkadaş bir ofiste ölü bulundu

İstanbul Kağıthane'de iki gündür kendilerinden haber alınamayan üç arkadaş ofiste ölü olarak bulundu. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada ölen 3 kişinin ısınmak için kullandıkları, piknik tüpüne bağlı ısıtıcıdan zehirlendikleri belirtildi.

3 arkadaş bir ofiste ölü bulundu
12.02.2022 - 14:41
Kaynak: Haber Merkezi
1437

Olay, Kağıthane Hamidiye Mahallesi Hasdal Caddesi üzerinde bulunan 5 katlı binanın 1. katında meydana geldi. Alınan bilgiye göre, yakınları iki gündür kendilerinden haber alınamayan üç kişinin kaldığı ofise geldi. Kapıyı açtığında 3 kişinin hareketsiz yattığını gören yakınları, hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri Mahmut Abaramak (23), Mustafa Adanmış(18), Haşim Taşkın (50) adında üç kişinin hayatını kaybettiğini belirledi. Olay Yeri İnceleme ekipleri ofiste çalışma yaptı. Cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından cesetler Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

VALİLİK: PİKNİK TÜPÜNE BAĞLI ISITICIDAN ZEHİRLENME

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlilerince "Şüpheli Ölüm" konusu ile ilgili Kâğıthane ilçesinde yürütülen çalışmalar kapsamında; 12.02.2022 tarihinde saat 05.30 sıralarında Kâğıthane ilçesi Hamidiye Mahallesinde bulunan bir pasaj içerisindeki ofiste 3 şahsın hayatını kaybetmesiyle ilgili görevlilerimizce çalışma başlatılmıştır. Çalışmaların devamında hayatını kaybeden M.A, M.A ve H. isimli şahıslardan 2 gündür haber alınamadığı tespit edilmiş, ofis içine girildiğinde şahısların cansız bir şekilde yerde yatar vaziyette oldukları görülmüştür. Hayatını kaybeden şahısların ısınmak için piknik tüpüne bağlı ısıtıcıdan zehirlendikleri anlaşılmıştır. Konu ile ilgili tahkikat devam etmektedir." denildi.

İKİ GÜN KENDİLERİNDEN HABER ALINAMADI

Şefik Abaramak, konuyla ilgili "Bunlar bizim amcaoğullarıdır. Isınmak için tüp açmışlar. Daha sonra zehirlenmişler. Sabah telefonlara cevap vermemişler. Ofise gelip bakmışlar ki zehirlenmişler. O yüzden bize haber verdiler. Biz de geldik. İki gündür kendilerinden haber alınamamış." dedi.

Esnaf İdris Aksungur ise "Sabah kardeşim aradı. Burada üç kişi öldü dedi. Burada Haşim abi vardı. Otuz yıldır burada kalıyordu. Diğer iki kişi de on gün önce memleketlerinden İstanbul'a gelmiş. Burada kalmışlar. Perşembe gününden beri kendilerinden haber alınamayınca akrabaları ofise gelmiş. Üç kişinin cesediyle karşılaşmış. Tüpten zehirlenmişler. Isınmak için tüpü açık bırakmışlar" diye konuştu.

 


Editör: N. Cingirt