Sosyal medyada gündem oldu!

Vatandaş fahiş zamlarla mücadele ederken Meclis Lokantası adisyonuna yansıyan ve piyasanın neredeyse dörtte biri oranında olan fiyatlar sosyal medyada kısa sürede gündem oldu.

Sosyal medyada gündem oldu!
8.02.2022 - 15:36
Haber Merkezi
1026

Türk Lirası'nın döviz kuru karşısındaki hızlı eriyişi, enflasyon, zamlar derken vatandaşın gündeminde ekonomiden başka bir şey olamaz hale geldi. Vatandaş markette, pazarda fahiş zamlarla mücadele ederken Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) sadece milletvekillerine hizmet veren TBMM Üyeler Lokantası adisyonuna yansıyan fiyatlar sosyal medyada gündem oldu.

detay.jpg

Meclis lokantasına ait adisyondaki fiyatların, piyasa fiyatlarının neredeyse dörtte bir oranında olduğu görülüyor. Adisyonun yayılması sonrası sosyal medya kullanıcılarından bazıları “Haram olsun” derken, kimisi de “2008’den görsel sandım” diye yazdı. Patlıcanın kilosunun 45 lira olduğunu hatırlatan bir kullanıcı da “Evlere servis olmalı, biz de isteriz” dedi.

Bir başka kullanıcıysa “Kabartma tozu 13 lira, Kıymalı pide nasıl 12 lira oluyor. Delireceğim” diye paylaşım yaptı.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız