AK Partili Şen: Başka partilerle de ittifaklarımız olabilir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı AR-GE ve Eğitim Başkanı Mustafa Şen, gazeteci Adem Metan'ın Youtube kanalında Peki Sonra programında konuk oldu.

AK Partili Şen: Başka partilerle de ittifaklarımız olabilir
4.02.2022 - 08:00
Haber Merkezi
276

"CUMHUR İTTİFAKI'NI DAHA DA BÜYÜTEBİLİRİZ"

AK Parti'nin seçim öncesi bazı partilere ittifak teklifinde bulunacağını söyleyen Şen, "Bu seçimler sadece siyasi parti seçimi değil aslında. Seçimleri kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bu tabii bizim vereceğimiz bir karar değil milletimizin vereceği bir karar bu yüzden hep sokaklardayız. Teşkilatlarımız hep sokaklarda, mahallelerde. 2023'ü kazanacağımızı düşünüyoruz. Yüzde 40 oranında bir oy potansiyelimiz var. Cumhur İttifakı olarak tek partiden oluşmuyoruz, MHP ve BBP var. Başka partilerle de ittifaklarımız olabilir. Cumhur İttifakını daha da büyütebiliriz, büyütmemiz de lazım." ifadelerini kullandı.

Z KUŞAĞI TARTIŞMASI

Gençlerin AK Parti'ye oy vermediğinin büyük bir yalan olduğunu vurgulayan Şen, "AK Partiye oy veren gençlerin oranı bizi takip eden kitlenin toplam oy oranının üstünde, bunu ne ile açıklayabilirler? Z Kuşağı oy vermiyor diyorlar illa bu milletin gencine bir isim takacaksak o isim var zaten 'Türk Gençliği'. Bundan daha güzel daha özele indirgenmiş bir isim aranıyorsa o ismi de Sayın Cumhurbaşkanımız verir. TEKNOFEST Kuşağı, TEKNOFEST Gençliği" diye konuştu.

'BİZ BİRAZ O REİS KÜLTÜRÜ İÇİNDE YETİŞTİK'

Şen konuşmasının devamında şunları söyledi: “Bir gece telefon geldi. Görünmeyen bir numara. Arayan Tayyip Erdoğan’dı. Cumhurbaşkanımız aradı ve “Ankara’ya geliyorsun” dedi. Cumhurbaşkanımıza hayır diyemem. O bizim reisimiz. İstanbul’da siyasi çalışmalarımız da oldu. Onları söylemedim. Refah Partisi, Milli Gençlik Vakfı, Fazilet Partisi’nde görevlerim oldu. O zamanlar Cumhurbaşkanımız İstanbul İl Başkanımızdı yani reis. Biz biraz o reis kültürü içinde yetiştik. Reis oturur, konuşur, danışır ve istişare eder. Sonrasında bir karar verir. O karar herkesin kararı olur. Çıkan karar herkesin kararıdır ve onun aleyhinde çalışmazsınız.”


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız