Benzin ve motorine bir zam daha

Akaryakıt sektörüne yakın kaynaklar; Salı günü gece yarısı itibariyle geçerli olmak üzere hem motorine hem de benzine 45-50 kuruş zam yapılacağını belirtti. Zammın temel nedeni olarak ise petrol fiyatlarındaki artış gösteriliyor.

Benzin ve motorine bir zam daha
1.02.2022 - 06:02
Haber Merkezi
298

Petrol fiyatlarındaki artış akaryakıt fiyatlarına yeni zam yapılma ihtimalini güçlendirdi. Brent petroldeki fiyat artışlarından sonra, benzinin ve motorinin litre fiyatına zam yolda. Uluslararası piyasalarda brent petrolün varil fiyatı bugün 6 haftalık yükselişin üzerine yüzde 1,1 artarak son 8 yılın zirvesine yükseldi. Petrol fiyatları Rusya ile Ukrayna geriliminin artmasıyla ekim 2014'ten bu yana ilk kez 91 dolara ulaştı.

Akaryakıt sektörüne yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre; salı günü gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzin ve motorinin litre fiyatına 45-50 kuruş zam yapılması bekleniyor. Artışın temel nedeni ise petrol fiyatlarındaki artış.

Akaryakıt fiyatları, enflasyon ve geçen ay dolardaki hızlı yükselişin etkisiyle, Ankara'da benzinin litre fiyatı 14,12 TL olurken, İstanbul'da 14,05, İzmir'de 14,13 TL olarak satılmaya başladı.

Aynı dönemde Ankara'da ortalama 14,34 liradan motorinin litresi İstanbul'da 14,27 liradan, İzmir'de 14,34 liradan satışa çıkıyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız