ESNAF VE VATANDAŞ ZOR GÜNLER YAŞIYOR

Son günlerde artan elektrik ve doğalgaz faturaları hem esnaflar hem vatandaşların cebini yakıyor.

ESNAF VE VATANDAŞ ZOR GÜNLER YAŞIYOR
27.01.2022 - 12:16
Haber Merkezi
461

Yapılan zamların ardından  evlere ve iş yerlerine gelen yüzde 130'luk zamlı elektrik faturaları  zor günler yaşatmaya başladı. Pandemiyi atlatmaya çalışan ve ardından yaşanan bu zor günlerde birde aşırı zamlı faturalarla cebelleşen esnaf artık kepenk kapatma durumuna gelirken, zamlı vaturalar vatandaşın da cebini yakmaya başladı.

İğneden ipliğe yapılan zamlar vatandaşın cebini zorlarken, özellikle elektrik, doğalgaz ve su fiyatlarına yapılan zamlar faturaların geçen yıla oranla ikiye katlanmasına neden olurken, vatandaşında öfkesine zirve yaptırdı.

Çoğu küçük esnaf bağkur primini bile ödeyemezken bir de zamlı faturalarla boğuşur durumda. Pandemi, kış koşulları derken, Ocak ayının faturaları da vatandaşın canını yaktı. Doğalgaz faturaları aile ve büyüklüğüne göre 500—1000 TL arasında değişirken, elektrik faturaları 200 ila 500, su faturaları ise 100-200 TL arasında vatandaşa yansıdı.

Vatandaşlar, faturaları ödemekte zorluk çektiklerini ifade ederek, kurumlara ve yetkililere sitemde bulunuyorlar.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız