İzinli MAHKUMLARA MÜJDE

30 Kasım’da sona ereceği açıklanan yaklaşık 90 BİN MAHKUM için yeni bir karar alınıyor

İzinli MAHKUMLARA MÜJDE
22.11.2021 - 21:14
Haber Merkezi
255

Adalet Bakanlığı ile beraber mecliste grubu bulunan bütün siyasi partiler ortak karar alarak 23 Kasım Salı günü mecliste ek görüşme yaparak iznin 31 Mayıs 2022 tarihine kadar uzatılması kararı alınacağı öğrenildi.

6 ay uzatılıyor

2019 yılında pandemi nedeniyle cezaevlerinde bulunan yaklaşık 90 Bin mahkum denetimli serbestlik kuralları çerçevesinde cezaevlerinden izne gönderilmişti. İki ayda bir uzatılan bu izin 30 Kasım’da sona eriyor. Adalet Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile bu izinlerin uzatılmayacağını ve mahkumların yeniden cezaevine gönderileceğini açıklamıştı.

Bakanlığın bu açıklamasından sonra bütün siyasi partiler buna karşı çıkıp tepki göstermişler ve cezaevlerindeki koşulların göz önüne alınarak iznin uzatılmasını istemişti.

Siyasi iktidar bunun üzerine mecliste grubu bulunan siyasi partilerin temsilcileri ile görüşerek iznin 6 ay daha uzatılmasına karar verdiler.

23 Kasım Salı günü mecliste görüşülerek karara bağlanacak.

Böylece 90 Bin mahkum için büyük bir müjde verilmiş olacak.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız