Cemaatle namazda flaş gelişme! 13 Mart'tan itibaren...

Diyanet İşleri Başkanlığı havaların soğuması ile birlikte cemaatle kılınan namazlar için yeni genelge yayınladı

Cemaatle namazda flaş gelişme! 13 Mart'tan itibaren...
13.11.2021 - 09:22
Haber Merkezi
277

Başkanlıktan yapılan açıklamada, Koronavirüs salgını nedeniyle 13 Mart 2020 tarihinde başlanan mesafeli saf düzeni, yerini normal saf düzenine bırakıyor. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın imzasını taşıyan genelge şöyle:

20 AY ÖNCE BAŞLAMIŞTI

"Kovid-19 salgını kapsamında vatandaşlarımızın sağlığını korumak amacıyla 13 Mart 2020 tarihinden itibaren cami ve mescitlerde Başkanlığımızca gerekli tedbirler alınmış, gerek din görevlilerimiz gerekse vatandaşlarımız tarafından konuya gereken hassasiyet gösterilmiş, ilgili kurumlarca malum olduğu üzere cami ve mescitlerde salgın kaynaklı problem yaşanmamıştır.

KIŞ, AŞILAMA, RİAYET

Kış şartları sebebiyle açık alanlarda namaz kılma imkanı kalmaması, ülke genelinde 18 yaş ve üstü nüfusun büyük oranda aşılanması ve toplumumuzun salgın tedbirlerine riayet konusunda alışkanlık kazanmış olması göz önünde bulundurularak yeni düzenlemenin yapılması gerekli görülmüştür.

TEMİZLİK VE MASKE

Bu itibarla temizlik ve maske kurallarına uyulmak kaydıyla cami ve mescitlerde cemaatle kılınan farz namazların normal saf düzenine göre eda edilmesi hususunda bilgilerini ve gereğini rica ederim.”


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız