Motorinin litre fiyatı 23.62 TL oldu

Bugünden itibaren geçerli olacak motorin grubuna 1.37 TL zam geldi. Böylece motorinin litre fiyatı ortalama 23.62 TL seviyelerine yükseldi. Ayrıca benzin de 20 lira seviyelerine dayandı.

Motorinin litre fiyatı  23.62 TL oldu
25.03.2022 - 08:12
Haber Merkezi
574

Rusya ve Ukrayna savaşı ve dövizdeki yükselişin etkisiyle brent petrol fiyatlarının artışı akaryakıt ücretlerine de yansıyor. Bugünden itibaren geçerli olmak üzere rafineri çıkış fiyatlarındaki değişiklikten dolayı motorin grubuna 1.37 TL zam geldi.

GÜNCEL FİYATLAR

Zam sonrası İstanbul'da ortalama motorin fiyatı ortalama 23.62 TL seviyelerine yükseldi. Öte yandan benzinin fiyatı ise 20 lira seviyelerine dayandı.

BRENT PETROL FİYATI

Brent petrolün varili, bugün uluslararası piyasalarda 119-120 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Petrol fiyatlarının artması, motorine zam olarak yansıdı.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.


Editör: N. Cingirt