Hemşinliler aynı çatı altında buluştu...

Düzce'de "Hemşinliler Derneği" kuruldu. Şafak Burak Postoğlu, kendi öncülüğünde kurulan 'Hemşinliler Derneği'ni bir basın açıklaması yapılarak duyurdu.

Hemşinliler aynı çatı altında buluştu...
3.02.2024 - 08:37
Kaynak: Haber Merkezi
923

Düzce Hemşinliler Derneği  Başkan Şafak Burak Postoğlu, kendi öncülüğünde ve kendi alanlarında uzman kişiler tarafından kurulan 'Düzce Hemşinliler Derneği'ni bir basın açıklaması yaparak ilan etti.

Postoğlu'nun yapmış olduğu basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı;

"Değerli Basın Mensupları,
Doğanın kucağında, tarihle yoğrulmuş kadim bir topluluk olan Hemşinliler olarak, kimliğimizi ve zengin kültürümüzü tanıtmak, yüceltmek, güçlü dayanışma geleneğimizi yaşatmak ve Hemşinlilerin yaşadığı yerleri daha da güzelleştirmelerine katkıda bulunmak adına, geleceğe daha güzel izler bırakmak için, bugün Hemşinliler Derneğimizi kurduğumuzu duyurmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz. Hemşinliler Derneği, Hemşinli kimliğini öne çıkaran, birbirine güç veren ve gelecek nesillere ilham kaynağı olacak bir platform olarak hizmet vermeyi planlıyor. Kurucu yönetim kurulu başkanlığını üstlenen Burak POSTOĞLU ve tecrübeli isimlerden oluşan Yönetim Kurulumuzun heyecan verici planları olduğunu bildirmek isteriz. Gerek çalışma yöntemlerimiz, gerekse hazırlayacağımız projelerle Hemşinlilere unutulmaz katkılarda bulunmakla birlikte, sivil toplum camiasında da örnek olmayı hedefliyoruz. Hemşinli mutfağı, lezzetleriyle damakları şenlendirir. Mısır ekmeği, abur, muhlama gibi lezzetlerimizi nesilden nesile taşıyacak, Hemşin horonunun enerjisini tulum sesinde anlamlandıracak projeler hazırlıyoruz. Sadece geleneksel unsurlarla değil, aynı zamanda modern dünyaya da açık olduğumuzun nişanesi olacak  eğitim, kültür ve sosyal faaliyetlerimiz ile Hemşinlileri yaşamlarının her alanında destekleyeceğiz. Hemşinliler Derneği, bu köklü topluluğun bir araya gelerek birlikte daha güçlü olma arzusunun bir yansımasıdır. Hemşinli kimliğini yaşatmak, gelenekleri gelecek nesillere taşımak, dayanışmayı pekiştirmek amacıyla kurulan dernek, Hemşinlilerin bir arada coşku dolu anılar biriktirmesine vesile olacaktır. Yakın zamanda çalışma binası tamamlanacak, iletişim ve faaliyetlerini duyurmaya başlayacağımız derneğimiz, her biri alanlarında uzman aşağıdaki gönüllüler tarafından kurulmuştur; 

Başkan Şafak Burak POSTOĞLU, Başkan Vekili Oğuz MEYDAN, Başkan Yardımcısı Ferit ŞİŞMAN, Başkan Yardımcısı Tahsin ŞAHİN,  Sosyal İşler Komisyon Bşk. Ergün SARIBAŞ, Denetleme Kurulu Başkanı Hidayet ARSLAN, Denetleme Kurulu Bşk. Yard. Mustafa SARIBAŞ, Denetleme Kurulu Üyesi Metin ŞAHİN, Denetleme Kurulu Üyesi Murat ÜÇÜNCÜ, Disiplin Kurulu Bşk. Erdinç BOZKURT, Gençlik Kolları Bşk. Mustafa ASLAN, Kültür Turizim Komisyon Bşk. Selçuk ŞAHİN, Mali İşler Komisyon Bşk. Ramazan ALBAYRAK, Yönetim kurulu üyesi Doğan AYDIN, Yönetim Kurulu üyesi İbrahim ALTUNKAYA, Yönetim Kurulu üyesi Fatih KURT, Yönetim kurulu üyesi Atakan ÜÇÜNCÜ.

Adalet, hakkaniyet ve samimiyet ölçüleri ile yönetmeyi planladığımız derneğimize tüm Hemşinlileri  yol arkadaşı olarak davet etmekteyiz. Çıktığımız bu ulvi mefküre yolunda gerek insanlık, gerek Türk toplumu, gerekse Hemşinliler için yüksek değerler yaratabilmeyi temenni ederiz. Siz basın mensuplarının bizleri yakınen takip edeceğiniz ve faaliyetlerimizi duyurmakta azami desteklerinizi sunacağınıza inancımız tamdır. Bizler de oluşturduğumuz bu faydalı iklimde sizleri imkanlarımız dahilinde bilgilendireceğimize inanabilirsiniz. En derin saygılarımızla,"


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız