Turgut Özallı Emrullah 100 bin TL kazandı

Prefabrik okulda eğitim görmeye zorlanan Turgut Özal Lisesi mezunu olan Emrullah Güneş, ‘Kim Milyoner Olmak İster’ yarışmasında başarılı bir performans gösterdi. Güneş yarışmadan 100 bin TL kazandı.

Turgut Özallı Emrullah 100 bin TL kazandı
2.08.2023 - 07:40
Güncelleme 2.08.2023 - 07:41
Kaynak: Haber Merkezi
1399

Turgut Özal Anadolu Lisesi mezunu Emrullah Güneş,  Salı günü akşamı yayınlanan  Kenan İmirzalıoğlu’nun sunduğu  ‘Kim Milyoner Olmak İster’ yarışmasında 200 milyon değerindeki soruya kadar geldi.

BAŞARI TESADÜF DEĞİL

Üniversite sınavlarında Düzce’nin en başarılı liseleri arasında hep zirvede yer alan ve bu başarısının bir tesadüf olmadığını kanıtlayan Turgut Özal Anadolu Lisesi’nden mezun olan Emrullah Güneş, çıktığı yarışmada okuluna ve Düzce’ye haklı gurur yaşattı.

TÜRKİYE 221’İNCİSİ OLMUŞ

 2022 yılında Turgut Özal lisesinden mezun olmasının ardından aynı yıl girdiği Üniversite yerleştirme sınavında sözel puanda Türkiye 221’incisi olarak, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesini kazanan Emrullah Güneş, ‘Kim Milyoner Olmak İster’ yarışmasında 200 milyon değerindeki soruya kadar yarıştı.

200 DEĞERİNDEKİ SORUDA YARIŞMADAN ÇEKİLDİ

"Ayrık otu ve eğrelti otu yenmez ama çörek otu, semizotu, dereotu yenir." cümlesinde TDK'nin günümüzde geçerli olan Türkçe yazım kurallarına göre kaç tane yazım yanlışı vardır?  Sorusuna cevap vermeyen Emrullah Güneş, yarışmadan 100 bin TL kazandı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız