Azrail kılığına girdiler, sürücüleri uyardılar!

Azrail kılığına girip kefen giydiler sürücüleri hız yapmamaları için uyardılar

Azrail kılığına girdiler,  sürücüleri uyardılar!
25.06.2023 - 13:04
Haber Merkezi
895

üDüzce’de sosyal medya içerik üreticisi iki genç Kurban Bayramı tatili için yola çıkan sürücülerin hem yavaş gitmeleri hem de trafik kurallarına uymalarına yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla Azrail kılığına girip, kefen giyerek trafiğe çıktılar.

Kurban Bayramı tatilinin başlamasıyla birlikte tatil için memleketlerine ve tatil beldelerine gidecek vatandaşlar trafik yoğunluğu oluşturmaya başladı. Düzce’de de hem Anadolu Otoyolu hem de D-100 karayolu Ankara istikametine yoğun trafik yaşanmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Düzce’de Emre Kırval (23) ve Resul Gür (30) isimli sosyal medya içerik üreticileri sürücülerin hız yapmaması ve gidecekleri yere güvenli gitmelerini sağlamak amacıyla farkındalık çalışması yaptılar. Emre Kırval Azrail kılığına girerek sürücülere ‘Hızlı git’ diyerek seslenirken, kefen giyen Resul Gür ise sürücülere “Hızlı gitmeyin. Benim gibi olmayın” dedi.

 

Sürücüler iki gencin uyarılarına korna çalarak karşılık verdiler
Azrail kılığına giren Emre Kırval, trafik kazalarının yaşanmamasını isteyerek “Önümüzde Kurban Bayramı olduğu için bir farkındalık oluşturmak istedik. Kazalar önlemek ve sürücülere mesaj vermek için arkadaşım kefen giydi ben Azrail kıyafeti giydim. İstemiyoruz. Kazalar olmasın, insanlar hız yapmasınlar. Gidecekleri yere 5 dakika geç gitsinler Herkes yaşamına devam etsin” dedi.

Kefen giyen Resul Gür ise “Gidecekleri yere sağlam gitsinler. Tatlı gün acı gün olmasın” ifadelerini kullandı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız