Kahvehanede oyunu yasakladı, gelirini depremzedeler için bağışlayacak

Düzce’de kahvehane işletmecisi Mevlüt Sivrioğlu, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen zelzeleler sebebiyle dükkanında oyun oynamayı yasakladı. Kampanya da başlatan Sivrioğlu, vatandaşların takviyesiyle 2 günlük gelirini depremzedeler için bağışlayacak.

Kahvehanede oyunu yasakladı, gelirini depremzedeler için bağışlayacak
8.02.2023 - 07:35
Kaynak: Haber Merkezi
908

Cumhuriyet Mahallesi’nde kahvehane işleten Mevlüt Sivrioğlu, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, toplamda 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki zelzelelerin akabinde işletmesinde oyun oynamayı yasakladı. Birebir vakitte Sivrioğlu, dükkanının 2 günlük gelirini depremzedeler için bağışlama kararı aldı. Esnafın hassas hareketine vatandaşlar da dayanak verdi.

“Çok üzüldük”

Sivrioğlu’nun kampanyasına dayanak veren Yılmaz Güneş, “Arkadaşımız hoş bir kampanya başlattı. Düzce’de bizler de sarsıntı yaşadık. Kahramanmaraş’ta yaşanan zelzelesi bizler yaşamış üzereyiz. Çok üzüldük. Şu anda konuşurken bile ağlayasım geliyor. 24 saat nöbetteyiz. Gerekirse zelzele bölgesine de gideriz ancak biz burada çalışma yürütüyoruz. Arkadaşımızın bu çalışmasına dayanak veriyoruz. Bizim de çiğ köfte dükkanımız var, biz de 2 gün tüm gelirlerimizi bu depremzedelere bağışlayacağız” dedi.

“Acımız çok büyük”

Depremin akabinde vatandaşlarla birlikte tek yürek olan Mevlüt Sivrioğlu, “İşletmemizdeki tüm oyunları iptal ettik, müşterilerimize karımızın zelzele bölgesine gideceğini duyurduk. Hassas davranıp, takviye veren vatandaşlarımız oldu. Ben tüm esnaf ağabeylerimi dayanağa bekliyorum. Acımız çok büyük. Burada sevinç olmasın diye oyunları iptal ettik. Biz sarsıntısı yaşadığımız, bildiğimiz için onları çok âlâ anlıyoruz. Acımız bunun için çok büyük. Her şey bizim için para değil, insanlık çok kıymetli. Oradaki insanların gereksinimi var” halinde konuştu.


Editör: N. Cingirt