Kızılay’dan yardım çağrısı

Düzce Kızılayı, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve toplamda 10 ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki depremde nedeniyle yardım çağrısında bulundu.

Kızılay’dan yardım çağrısı
6.02.2023 - 16:10
Kaynak: Haber Merkezi
1145

Kızılay Düzce Şube Başkanı Halil Aydın, yaptığı açıklamada: “ Kahramanmaraş Pazarcık merkezinde olan ve birçok ilimizi de etkileyen şiddetli bir deprem meydana gelmiştir. Depremin yaşandığı bölgelerde öncelikli olarak battaniye, ikramlık malzeme, su, sandviç, kışlık kıyafet, mont, bot, bere, eldiven, çorap (sıfır), bebek bezi, bebek maması malzemelerine ihtiyaç duyulmaktadır. (Giyim malzemelerinin kullanılmamış olması büyük önem arz etmektedir.)

Deprem Bölgesine şartlı nakdi ve ayni bağışlar; Düzce Valilik Önü Anıtpark Meydanında bulunan yardım tırımızda ve Kaynaşlı’ da bulunan Bölge Afet Depomuzda toplanacaktır.

Nakdi yardım yapmak isteyen vatandaşlarımız, Kızılay Düzce Şubemize gelerek makbuz karşılığında veya Düzce Kızılay Şubesi Ziraat Bankası TR81 0001 0000 5400 0018 6852 01 numaralı hesaba şartlı bağışta bulunabilirler” ifadelerinde bulundu.


Editör: N. Cingirt