İşte bölgemizin şiddet haritası...

Umut Vakfı her yıl olduğu gibi 2022 yılı için de hazırladığı şiddet haritasını paylaştı. Yerel ve ulusal medyayı günü gününe izleyerek hazırlanan raporda, 18 ilin yer aldığı Karadeniz Bölgesi'nde en çok olyla başı Samsun çekerken Düzce 28 olayla 6. sırada yer aldı.

İşte bölgemizin şiddet haritası...
2.02.2023 - 21:42
Kaynak: Haber Merkezi
1386

Bireysel silahlanmaya ve silahlı şiddetteki artışa dikkat çekmek,  yetkililerin önlem almalarını, artan şiddet olaylarını masaya yatırıp, yasal düzenlemeler yapmalarını sağlamak amacıyla Umut Vakfı tarafından hazırlanan Türkiye Şiddet Haritasının 2022 yılı verileri paylaşıldı.

Hazırlanan raporda,  2022 yılında medyaya yansıyan haberlerden elde edilen verilerle , bölgeler ve iller bazında yaşanan şiddet olayları ile, silahla ve kesici aletlerin kullanıldığı ölüm ve yaralama olaylarının sayıları paylaşıldı.

Raporda 18 ilin bulunduğu Karadeniz Bölgesi'nde en çok olay Samsun'da yaşanırken, Düzce'de ise 2022 yılında 28 olay meydana geldi. Bu olaylarda 13 kişi hayatını kaybederken, 25 kişi yaralandı. Bu verilerle Düzce Karadeniz bölgesinde en çok olay yaşanan 6. il oldu.

 


Editör: N. Cingirt