Öldürülen köpekler yol kenarına ve bahçeye atıldı

Zehirlenerek öldürüldüğü tahmin edilen 9 köpek yol kenarlarına ve bir tarlanın içine atıldı. İhbarı alan ve harekete hayvanseverler durumu Jandarma HAYDİ ekipleri ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerine bildirdi. Yaşanan olayla ilgili olarak sorumluların bulunması için soruşturma başlatıldı.

Öldürülen köpekler yol kenarına ve bahçeye atıldı
6.01.2023 - 11:50
Haber Merkezi
1475

Düzce’de zehirlenerek öldürüldüğü tahmin edilen 9 köpek, yol kenarına ve bahçeye atıldı.

Beyköy beldesi Çalılık mevkisinde sokak hayvanlarını besleyen Gülşah Kalyoncu, bir vatandaşın ihbarı ile köpeklerin öldürülerek yol kenarına atıldığını öğrendi. İhbar sonrası jandarma ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri, olay yerine geldi. İncelemede; 3 köpeğin öldürülerek yol kenarına atıldığı, 6 köpeğin ise toplu halde bir bahçe içine bırakıldığı tespit edildi. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, köpeklerden numune alıp, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için çalışma başlattı. Sorumluların bulunması için ayrıca soruşturma başlatıldığı bildirildi.

'VAHŞET YAŞIYORUZ'

Gülşah Kalyoncu, üzgün olduğunu belirterek, "Bizim görebildiğimiz şu an 9 köpek var. Muhtemel zehirlenmişler. Bunu yapan insanların evlatları yok mu? Ya da bir sevdikleri yok mu? Nasıl bir vicdan? Öldürdüm, attım, bitti ve gitti mi? Bu kadar kolay olamamalı. İlahi adalet var. Bir gün tecelli edecektir" dedi.

Düzce Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Dursun Altıntaş ise "Fazla anestezi ile zehirleyip ya çöplüklere ya da böyle tenha yerlere atıyorlar. Toplum sağlığını da tehlikeye atıyorlar. 6 köpek bir yerde. Köpekleri attıkları yerin kenarından su kanalı geçiyor. Vahşet yaşıyoruz. Suç işleyen ceza alsın" diye konuştu.


Editör: N. Cingirt