Çadırlar kaldırılıyor

Merkez üssü Gölyaka olan 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından Düzce'de farklı noktalara, çadır kentler kuruldu. Evleri hasar gören ya da deprem korkusu yaşayan yüzlerce kişi o çadırlarda kalıyordu. 9 gündür kurulu olan çadırlar boşaltılarak kaldırılmaya başlandı.

Çadırlar kaldırılıyor
2.12.2022 - 13:20
Kaynak: Haber Merkezi
1240

Düzce’de 23 Kasım'da yaşanan 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından , evleri hasar gören ve yaşadıkları korku nedeniyle evlerine girmek istemeyenler için çadır kentler kuruldu.

AFAD tarafından depremin merkez üssü Gölyaka'nın yanı sıra Cumayeri, Çilimli, Gümüşova ve Kaynaşlı ilçeleri ile kent merkezinde 21 farklı noktaya 2 binden fazla çadır kuruldu.

Çadırların tamamında 4 bin 24 depremzede geçici barınma ihtiyacını karşılarken, depremzedelerin her türlü ihtiyacı, Düzce Valiliği, Türk Kızılay, AFAD, polis, jandarma ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarınca sağlandı

Depremin üzerinden geçen 9 günün ardından çadır kentleri boşaltılma kararı alındı. Vatandaşlar askerlerin ve AFAD ekiplerinin yardımı ile eşyalarını taşımaya başladı. Diğer yandan vatandaşların çadırlar dışında KYK yurtları ile diğer misafirhanelerde kalması adına çalışmaların sürdüğü, çadır kentin en kısa sürede kaldırılacağı öğrenildi.


Editör: N. Cingirt