Çocuk dilencilere zabıta engelli

Aileleri tarafından dilendirilen çocuklara yönelik yapılan uygulamada, çocukların dilencilik marifeti ile elde ettikleri paralara el konurken, çocuklar ailelerine teslim edildiler.

Çocuk dilencilere zabıta engelli
14.11.2022 - 08:21
Haber Merkezi
241

Düzce şehir merkezinde aileleri tarafından dilendirilen çocuklara yönelik yapılan uygulamada, çocukların dilencilik marifeti ile elde ettikleri paralara el konurken, çocuklar ailelerine teslim edildiler.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şehir merkezinde aileleri tarafından dilenciliğe teşvik edilen ve vatandaşlardan para toplayan çocuklara karşı uygulama başattı. Yapılan uygulamalarda çocuklar tek tek tespit edilerek yakalandı. Yakalanan çocukların üzerinden çıkan paralara el konulurken, çocuklar zabıta ekiplerince ailelerine teslim edildiler.

183’e şikayet edilebiliyor

Sokakta çalıştırılan çocukların bu ortamdan kurtarılması ve kendilerine destek sağlanması için mobil ekiplerin düzenli taramalarının yanında, vatandaşların ihbarları da büyük önem taşıyor.Bir çocuğun sokakta çalıştırıldığını veya dilendirildiğini görenler, 7 gün 24 saat kesintisiz ve ücretsiz hizmet veren Bakanlığın, "Alo 183 Sosyal Destek Hattını” arayıp durumu bildirebiliyor. Böylelikle mobil ekiplerin hızla çocuğun bulunduğu alana ulaşması sağlanıyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız