5 Mahalleyi Soydular...

Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre 5 ayrı noktada yaşanan hırsızlık olayı ile ilgili aranan şahısların  yakalandığını açıkladı.  Düzce emniyeti ve Bursa Asayiş Şube Müdürlüğü ile koordineli yürütülen operasyon neticesinde yakalanan 2 şahıs tutuklanmak üzere adli makamlara sevk edildi

5 Mahalleyi Soydular...
10.11.2022 - 19:01
Kaynak: Haber Merkezi
1735

Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, Beyciler, Hamidiye, Kültür ve Fevzi Çakmak Mahallelerinde yaşanan hırsızlık olaylarında toplamda yaklaşık 140 bin TL değerinde ziynet eşyası, bin 740 TL nakit para ve silah çalındığını hatırlattı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, evlerden para ve ziynet eşyası ile bir polisin beylik silahının çalınmasına ilişkin çalışma başlattı. Hırsızlık olaylarının meydana geldiği bölgelerde MOBESE ve güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen ekipler, 2'si kadın 4 şüpheliyi takibe aldı.

BURSA İLİNDEN DÜZCE İLİNE GETİRİLDİ

Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada; olayları gerçekleştirdikleri tespit edilen E. N. B., G. U.,H. Ö. ve Z. Ö. isimli şahısların yakalanmasına yönelik Bursa Asayiş Şube Müdürlüğü ile koordineli olarak operasyon düzenlendiğini kaydeden Emre, “Bursa il merkezinde tespiti yapılan  5 ayrı adreste eşzamanlı olarak yapılan çalışmalarda şüphelilerden E. N. B. ve G. U. Yakalandı. Adreslerde yapılan arama neticesinde çalıntı olduğu değerlendirilen bir miktar ziynet eşyası ve bahse konu  silah ele geçirildi. Yakalanan şüpheliler Bursa ilinden Düzce iline getirilerek 10 Ekim 2022 günü mevcutlu olarak Cumhuriyet Savcılığında hazır edilip tutuklamaya sevk edildi. Diğer şüphelileri yakalama çalışmaları devam ediyor” dedi.


Editör: N. Cingirt