Gama İplik'in kaçak yapıları yıkılacak

Gümüşova OSB içinde faaliyet gösteren, ancak mevzuata aykırı olarak kaçak yapılaşmaya gittiği tespit edilen Gama İplik Fabrikası’na imara aykırı yapıları yıkması için verilen süre sona erdi. Fabrika hakkında yasal işlem başlatıldı.

Gama İplik'in kaçak yapıları yıkılacak
2.11.2022 - 18:47
Haber Merkezi
671

Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi’nde yönetmeliklere ve imar mevzuatına aykırı olarak kaçak yapılaşmaya gittiği tespit edilen Gama İplik Fabrikası hakkında idari işlem başlatıldı.

OSB sınırları içerisinde altyapı çalışmaları devam ederken, Gama İplik firmasının mevzuata aykırı şekilde kaçak istinat duvarı ve güvenlik kulübesi inşa ettiği,  ayrıca kantarı kendi parseli dışında kullanıldığı OSB yönetim kurulunca tespit edildi.

OSB yönetiminin uyarılarına rağmen Gama İplik kendi arsası dışındaki alanlara imara aykırı inşaat yaptığı, bu yüzden OSB’deki altyapı çalışmalarının tamamlanamadığı öğrenildi. Ayrıca, yönetmeliklere aykırı işgalden dolayı  lojistik, doğalgaz, elektrik ve Telekom gibi hizmetlerin aksadığı belirtildi.

SÜRE DOLDU

Gama İplik Fabrikası, Gümüşova OSB yönetiminden kaçak yapıları yıkmak için 40 günlük süre istedi. Verilen süre geçen hafta doldu. Ancak, fabrika yönetimi kaçak yapıları yıkmak için herhangi bir çalışma yapmadı.

 OSB Yönetimi, Gama İplik Fabrikası hakkında idare işlem başlattı. Fabrikaya ait kaçak yapıları yıkılması için Gümüşova Kaymakamlığı ile Belediyeye resmi yazı yazıldı.

Yetkililer, Gama İplik’in kaçak yapılarının önümüzdeki günlerde zorla yıkılacağını ve sorumlular hakkında işlem başlatılacağını söylediler.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız