Sizin vekiliniz nasıl olmalı?

Vatandaş, hayallerindeki milletvekili profilini tarif ederken, “gençlere değer versin, proje üretsin, gerekirse masaya yumruk vursun, gece gündüz halk için çalışsın” ifadelerini kullandılar.

Sizin vekiliniz nasıl olmalı?
1.10.2022 - 09:11
Kaynak: Haber Merkezi
750

 Düzcelilerin istediği milletvekili profili gençlerde ayrı orta yaşlılarda ayrı

Genel seçimlerin konuşulmaya başlaması, seçim hazırlıklarının da yavaş yavaş başlamasıyla birlikte Düzcelilere ‘Nasıl bir milletvekili profili beklentisi” içinde olduklarını sorduk. Düzceli gençler ayrı, orta yaşlı vatandaşlar ise ayrı cevap verdiler.

Oxijen Televizyonu olarak genel seçimler öncesi Düzcelilerin nasıl bir milletvekili profili görmek istediklerini sorduk.

Düzceli gençler, hayallerindeki milletvekili profilini anlatarak “Gençlere daha çok değer veren, geleceği iyi planlayacak, rastgele hareketlerden çok bilinçli hareket etsin. Düzce ve ülkemizin gelişmesine katkısı olacak. Üretim konusunda iyi adımlar atsın. Gençlere istihdam sağlanması konusunda projeleri olması lazım. Gençlerin gelecek kaygısını ortadan kaldıracak. Mecliste gerekirse kimseye bağımlı olmadan masaya yumruğunu vuracak bir milletvekili istiyoruz” dediler.

 

Orta yaşlı vatandaşlar da ekonomik anlamda dengeyi korumayı başaracak bir milletvekili profili istediklerini ifade ederek “Bizi kimsenin uzun boyu, yakışıklılığı, çok bağırması ilgilendirmez. Bizi ekonomik dengeyi koruması, halk arasında eşitliği sağlaması, demokrasiyi en iyi şekilde tesis etmesi gereken milletvekili lazım. Toplumda oluşan eşitsizliğin ortadan kalkması için gece, gündüz çalışacak milletvekili lazım” ifadelerini kullandılar.


Editör: N. Cingirt