Haşmet Akçakoca'ya sürüldü...

Düzce'de yok artık dedirten bir olay yaşandı. Çok ötüyor diye komşuların şikayet ettiği Haşmet adlı horoza zabıta tarafından 3 gün uzaklaştırma cezası verildi. Horoz Akçakoca’da bir çiftliğe götürüldü.

Haşmet Akçakoca'ya sürüldü...
31.08.2022 - 08:23
Haber Merkezi
3353
2

Koçyazı Mahallesi’nde Nihat Taştan’ın kendi bahçesinde beslediği horoz sabahları ötünce komşuları rahatsız oldu. Şikayet üzerine eve gelen zabıta ekipleri tuttukları tutanakla horozun evden uzaklaştırılması yönünde tebligat yaptı. Taştan’da sosyal medyada horozuna bakabileceği birini bulmak için paylaşım yaptı. Horoz Akçakoca’da bir çiftliğe götürüldü.

3 GÜN UZAKLAŞTIRMA

Koçyazı Mahallesi’nde meydana gelen olayda Nihat Taştan’ın bahçesinde beslediği ve Haşmet ismini verdiği horozun ötmesi etrafta bulunan vatandaşları rahatsız etti. Vatandaşlar Düzce Belediyesi’ne durumu bildirince zabıta ekipleri eve gelerek tutanak düzenlediler. Düzenlenen tutanakta “ Belediye emir ve yasakları 14. Madde (e ) bendi ‘Belediye sınırları içerisinde kümes yapmak ve kümes hayvanı beslemek yasaktır” gereği bölgenizde bulunan kümes hayvanlarını tahliye etmeniz gerekmektedir. Tahliye edilmemesi durumunda 5326 sayılı kabahatler kanunu gereği idari işlem yapılacaktır” uyarısı yapıldı.

HOROZ YENİ YUVASINA GÖTÜRÜLDÜ

 Bunun üzerine horozu Haşmet ile duygusal bağ kuran Nihat Taştan, horozuna bakacak kişiler bulmak üzere sosyal medya hesapları üzerinden paylaşım yaptı. AK Parti eski Milletvekili İbrahim Korkmaz, horoza kendisine ait çiftlikte bakabileceğini söyledi. Bunun üzerine Korkmaz’ın asistanı Nihat Taştan’ın evine giderek horozu teslim aldı.

HAYVAN SEVGİSİ İNSANIN FITRATINDA VAR

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Nihat Taştan “Ben sabah işe gidince hanımım aradı zabıtalar kapıya geldi dedi. Haşmetimi şikayet etmişler. Zabıtalar tutanak tutmuşlar evden uzaklaştırma kararı aldılar. 3 gün evden uzaklaştırdık ve geri getirelim dedik. Tekrar bu sabah zabıtalar 08.30’da gelerek horoz ses yapıyor, komşularınız rahatsız oluyor. Bunu uzaklaştırmanız gerekir dediler. Hayvan sevmeyen tabiatı sevmez, insanı, çocuğu, bitkiyi sevmez. Hayvan sevgisi insanın fıtratında var olan bir sevgidir. Haşmet ile aramda müthiş bir duygusal bağ oluştu.

HAŞMET TAVUKLARA ÇOK İYİ SAHİP ÇIKIYOR

Kesmeye kıyamıyorum. 5 tanede tavuğumuz var. Günlük yumurta ihtiyacımızı kümesimizden gideriyorduk. Haşmet’te gerçekten tavuklarına çok iyi sahip çıkıyordu. Kendisini bir çok erkekten daha erkek daha adam olarak nitelendiriyorum. Müthiş bir sevgi bağımız var. Ben kesmekten yada uzaklaştırmaktan yana değilim. Ancak yasa var ve böyle bir yasanın olması gerçekten utanç verici bir durum. Benim 1 dönüm kendime ait müstakil evim varken beş tane tavuk bakamayacaksam bir anlamı olmaz. Benim çocuklarım tavuk sevecek, civciv, tavşan sevecek.

YENİ YUVASI AKÇAKOCA

Tahammülsüz bir toplum olmuşuz. Aşırı tüketici bir toplumuz. Hazırcı bir toplumuz. Ben sosyal medyada horozuma bakacak birini bulmak için sosyal medyada paylaştım. AK Parti eski milletvekili İbrahim Korkmaz görmüş. Haşmet’e olan duygusal bağımı anlamış ve kendi çiftliğine bakabileceğini söyledi. Vereceğiz ve Akçakoca’daki çiftliğe gidecek. İnşallah geçici gidecek” dedi.


Editör: N. Cingirt