Fındık Bahçesinde 2 Karaca Yavrusu Bulundu...

Cumayeri ilçesinde  fındık tarlasında ot biçme çalışmaları sırasında bulunan 2 karaca yavrusu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Fındık Bahçesinde 2 Karaca Yavrusu Bulundu...
24.05.2022 - 09:32
Haber Merkezi
1837

Düzce’nin Cumayeri ilçesinde, ot biçme çalışmaları sırasında annelerini kaybeden 2 karaca yavrusu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise, doğal ortamlarında bulunan yavruların anneleri tarafından izlendiği ve dokunulması gerektiği vurgulandı.

Cumayeri ilçesinde duyarlı vatandaşlar fındık tarlasında ot biçme işlemi yapılırken bulunan 2 adet Karaca yavrusunu Doğa Koruma ve Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim ettiler. Yavrular koruma altına alınarak büyüdüklerinde yeniden doğaya salınacaklar.

Ancak Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “İçinde bulunduğumuz zaman aralığı karacaların yavrulama dönemi olduğundan tarlada, bağda, bahçelerde çalışan çiftçilerimizin yavru karacalarla karşılaşma olasılığı yüksek olduğundan bu gibi durumlar için dikkatli olunması, yavrulara dokunmayıp o alandan uzaklaşılması, yavruların annelerinin yakınlarda olduğunu, yavrusunu izlediğini, bizler oradan uzaklaştığımızda yavrusunun yanına gelerek ona sahip çıkacağının bilinmesi önem arz etmektedir. Doğada karşılaştığımız yaban hayvanlarının yavrularını eğer yaralı değillerse hem kendi sağlığımız hem de onların sağlığı için lütfen bulundukları ortamdan almayalım” denildi.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız