'Cennet Bahçesi Gibi Olacak, Ölesiniz gelecek'

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün şehir mezarlığına yönelik eleştirilere cevap olarak, “Cennet bahçesi gibi olacak” demesiyle, belediye Mezarlıklar Müdürü Erol Bayraktar'ın mezarlıkta dün düzenlenen basın toplantısında ise “Ziyaret edenin burada ölesi gelecek” ifadelerini, CHP Milletvekili Mahmut Tanal, “Düzce Belediyesi’nin Mezarlık Savunmasını tiye aldı.

16.02.2022 - 13:29
Haber Merkezi
1365

“ Düzce’nin Fahri Milletvekili” olarak bilinen CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün “Cennet gibi olacak”, Düzce Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Erol Bayraktar’ın “Ölesiniz gelecek” söylemini içeren açıklamaları, “Liyakatin Ruhuna El Fatiha!”, “Düzce Belediyesi’nin Mezarlık Savunması, Bize ‘Yanmaz Kefen’i Hatırlattı!” başlıkları altında Twettir hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla eleştirdi.

Söz konusu paylaşımında, Düzce Şehir Mezarlığı’nda ağaç kesimi gerçekleştirildiğini, ağaçların üzerine devrildiği ya da üzerine konulduğu mezarların zarar gördüğünü, tahrip olduğunu, CHP Düzce İl Başkanlığı’nın konuyu gündeme getirmesi, mezarlıktaki çalışmayı TBMM gündemine taşımaları, tepki göstermeleri sonrası Düzce Belediyesi’nden açıklamaların peş peşe geldiğini aktaran Tanal, bu açıklamaların “Evlere şenlik açıklamalar” olduğunu belirtti.

“CENNET BAHÇESİ GİBİ OLACAK!”, “ÖLESİNİZ GELECEK!”

CHP’li vekil Mahmut Tanal, şöyle devam etti:

“Öncelikle Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü açıklama yaptı. Başkan Özlü, ‘Projemiz bittiğinde mezarlıklarımız cennet bahçesi gibi güzel olacak’ deyiverdi.

Akabinde AKP Düzce İl Başkanı ve Düzce Belediyesi yetkilileriyle mezarlıkta poz veren Düzce Belediyesi Mezarlıklar Müdürü Erol Bayraktar, Özlü’nün ‘Cennet Bahçesi gibi olacak’ söylemine atıfta bulunarak, ‘Mezarlıklarda başkanımızın bahsettiği çalışmalar bittikten sonra ÖLESİMİZ gelecek’ ifadesini kullandı.

Müdür Bayraktar, devamında ‘Yani burası o kadar güzelleşecek ki, her ziyaret edenin burada ölesi gelecek. Mezarlık o kadar güzel olacak’ dedi.

Hayda!

‘Mezarlığı ziyaret edenin ölesi gelecek’ denilerek ne kastediliyor?

Neresinden tutarsanız elinizde kalıyor.

Çalışmalar bittikten sonra Düzce Şehir Mezarlığı’nda defnedilenlere cennet mi vadediliyor?

Hoyratça, özensizce başlatılan çalışmalar neticesinde birçok mezar zarar gördü.

Kabristandaki otların üzerinden geçerken dahi kılı kırk yararcasına hareket eden bir anlayıştan geliyoruz.

Siz ise kabirlere verilen zarardan dolayı özür dilemek, sorumlular hakkında soruşturma başlatmak yerine alay edercesine açıklama yapıyorsunuz.

Sizi Düzce halkının vicdanına havale ediyoruz!”


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız